690 680 960

Trwa policyjna walka z nocnym hałasem. Kolejne dowody rejestracyjne zatrzymane (zdjęcia)

Lubelscy policjanci po raz kolejny przeprowadzili działania nocne w ramach akcji „Stop – drift”. Dla pięciu kierowców spotkanie z patrolem policji zakończyło się zatrzymaniem dowodów rejestracyjnych za przekroczenia dopuszczalnych norm hałasu.

Policjanci z lubelskiej drogówki nie odpuszczają kierowcom, którzy nocą hałasują na ulicach miasta. Ponownie przeprowadzili akcję pod nazwą „Stop – drift”.

W trakcie nocnych działań mundurowi szczególną uwagę zwrócili na kierowców próbujących rażąco łamać przepisy ruchu drogowego oraz zakłócać swoim zachowaniem spoczynek nocny. Funkcjonariusze podczas kontroli drogowych przy pomocy sonometru sprawdzali głośność wydechów.

Efektem prowadzonych działań, tylko w ostatni weekend, było zatrzymanie kolejnych 5 dowodów rejestracyjnych. We wszystkich przypadkach wiązało się to z przekroczeniem dopuszczalnych norm hałasu. Jednym z zatrzymanych był 23-latek. W przypadku forda, którym jechał, sonometr wykazał 110 dB.

Policjanci zapowiadają, że nadal będą prowadzić podobne akcje.

(fot. Policja Lublin)

19 komentarzy

  1. Nocką na rondo mohyly zapraszam panowie z grupy speed.

  2. Brawo Policja, dziękujemy i prosimy o kontynuację bo patologia będzie próbowała dalej to robić. Prosba jeszcze i uwolnienie centrum Lublina z dziennego zwłaszcza weekendowego hałasu okrutnie głosnych wydechów motocykli i samochodów. Brakuje policji w Centrum i w ogóle na drogach wszędzie.

  3. Brawo, a akcję zapraszamy na spółdzielczości pracy pod galerią Olimp.

  4. A co ze stacjami diagnostyki które dopuszczają te złomy do ruchu?

Kursy walut

  • USD 4.5066zł -0.22%
  • GBP 5.4151zł 0.02%
  • EUR 4.6684zł -0.28%
  • CHF 4.7421zł -0.06%

Polub nas

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Mikołajki w VIVO! Lublin
Badania bez skierowania. Okulistyczne Mikołajki w Poradni Okulistycznej Dziecięcej 1 Wojskowego Szpitala Klinicznego z Polikliniką SPZOZ w Lublinie
Walka o drugie z rzędu zwycięstwo na własnym parkiecie, konkurs „Rzuty za buty” i bezpłatny popcorn, czyli kolejny mecz koszykarskiej Lublinianki już w niedzielę
Zbiórka na rzecz psychiatrii dziecięcej
Zbiórka darów dla potrzebujących w Ukrainie