690 680 960

Trwa policyjna akcja pn. „Jednośladem bezpiecznie do celu”

Od czwartkowego poranka trwa policyjna akcja pn. „Jednośladem bezpiecznie do celu”, której priorytetem jest zwrócenie uwagi na bezpieczeństwo użytkowników pojazdów jednośladowych. Działania dotyczą między innymi motocyklistów.

Jazda na motocyklu to często pasja i przyjemność. Należy jednak pamiętać, że użytkownicy jednośladów, w tym motocykliści, są w grupie niechronionych uczestników ruchu drogowego. Kierujący jednośladem nie jest chroniony karoserią pojazdu, pasami bezpieczeństwa czy poduszką powietrzną. Jedyną ochroną ciała motocyklisty, podczas upadku czy zderzenia z innym pojazdem/przeszkodą, może być odzież motocyklowa, tj. kurtka ochronna, właściwe buty, odpowiednie rękawice oraz kask.

Niedostosowanie prędkości do warunków ruchu, nieprawidłowe wyprzedzanie oraz niezachowanie bezpiecznej odległości między pojazdami, to główne przyczyny wypadków drogowych powodowanych przez motocyklistów.

Jednak na bezpieczeństwo motocyklistów mają wpływ również inni uczestnicy ruchu, przede wszystkim kierujący samochodami. W okresie, gdy na drogach pojawia się coraz więcej jednośladów, powinni oni pamiętać o obserwacji drogi i spoglądaniu w lusterka. Ważne jest również, by zawczasu i wyraźnie sygnalizowali zamiar zmiany pasa ruchu i kierunku jazdy oraz swoim stylem jazdy nie zmuszali kierującego jednośladem do gwałtownego hamowania, gdyż może doprowadzić to do utraty panowania nad motocyklem.

Spot pod hasłem „Motocyklisto zwolnij! Dojedź jednośladem bezpiecznie do celu” można zobaczyć na ekranach LED rozmieszczonych na terenie całego kraju dzięki współpracy z firmą Screen Network S.A.

(fot. lublin112.pl\źródło Policja)

5 komentarzy

 1. Jasio z zerówki

  I znowu okazjonalna akcja, zamiast codziennej pracy.

 2. Weźcie się za te pierdzące na pół ulicy motorki.

  • Powiedz gdzie to będę codziennie pierdział pod oknami

  • Wieśniaczka w gumofilcach na szpileczkach

   EsTe. Zrozum mentalność motocyklistów, jakby nie usiłował jeździć na jednym kole i ryczeć silnikiem, to nikt by nie zwrócił uwagi, że on „motór mo”.

Dodaj komentarz

Kursy walut

 • USD 4.3634zł -0.14%
 • GBP 5.3183zł -0.53%
 • EUR 4.6091zł -0.57%
 • CHF 4.7869zł -0.34%

Polub nas