690 680 960

Trudne warunki do jazdy na drogach regionu. Pługi walczą z intensywnymi opadami śniegu (zdjęcia)

W całym regionie ponad 60 pojazdów pracuje przy odśnieżaniu dróg. W chwili obecnej wszystkie odcinki dróg krajowych i wojewódzkich są przejezdne, najgorzej jest na drogach lokalnych i chodnikach.

Intensywne opady śniegu dają się we znaki kierowcom w całym regionie. Na wysokich obrotach pracuje kilkadziesiąt pługów, piaskarek i solarek. W chwili obecnej nie ma problemów z przejezdnością, jednak od rana zgłaszacie nam, że na niektórych odcinkach dróg krajowych panują trudne warunki do jazdy.

Na zdjęciach sytuacja z godziny 7

Droga krajowa nr 12 Piaski – Chełm

Obwodnica Lublina

Lublin godz. 8

O ile drogi krajowe i wojewódzkie są przejezdne i zalega na nich błoto pośniegowa i zajeżdżony śnieg, to gorzej jest na drogach lokalnych. Tam asfalt znajduje się pod warstwą śniegu. Nie lepiej jest na chodnikach. W chwili obecnej nie odnotowano groźniejszych zdarzeń drogowych.

W ciągu najbliższych godzin prognozowane są dalsze opady śniegu. Temperatura utrzyma się na poziomie 0° C. Śnieżyca nie odpuści nam do jutra.

Tutaj sprawdzicie warunki do jazdy na drogach krajowych – kliknij

(fot. nadesłane Michał, Marek, Krzysztof, lublin112.pl)

19 komentarzy

  1. Dziwne. Z kąd w styczniu śnieg? Jechałem dzisiaj o 5 rano i jakoś nie było mega trudnych warunków do jazdy. Owszem na drogach był śnieg, ale w zimie to dość powszechne zjawisko. Kilka lat temu dużo więcej tego śniegu było i ludzie potrafili sobie poradzić i nie siali paniki.

  2. W tym roku to już całkiem mają gdzieś odśnieżanie, zamiast wygrać przetarg za normalne pieniądze i jeździć co godzinę, to wysyłają piaskarkę raz na 5godz. Wczoraj, w okolicach 1 w nocy między Janowem a Niskiem szklanka, samochód uczył się zumby. A trzy tuliły drzewo. Już lepiej po śniegu jechać …

  3. Nie panikujcie. W końcu mamy zimę. Trzeba tylko ostrożniej i wolniej jeździć samochodem.

  4. flecik ogarnie

Kursy walut

  • USD 4.5066zł -0.22%
  • GBP 5.4151zł 0.02%
  • EUR 4.6684zł -0.28%
  • CHF 4.7421zł -0.06%

Polub nas

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

A może tak w ostatnim miesiącu roku warto odwiedzić Teatr Muzyczny? Sprawdź!
Mikołajki w VIVO! Lublin
Badania bez skierowania. Okulistyczne Mikołajki w Poradni Okulistycznej Dziecięcej 1 Wojskowego Szpitala Klinicznego z Polikliniką SPZOZ w Lublinie
Walka o drugie z rzędu zwycięstwo na własnym parkiecie, konkurs „Rzuty za buty” i bezpłatny popcorn, czyli kolejny mecz koszykarskiej Lublinianki już w niedzielę
Zbiórka na rzecz psychiatrii dziecięcej