Czwartek, 23 maja 202423/05/2024
690 680 960
690 680 960

Tragiczny wypadek na drodze wojewódzkiej. Nie żyje jedna osoba (zdjęcia)

Wczoraj wieczorem na drodze wojewódzkiej nr 849 doszło do tragicznego w skutkach wypadku drogowego. Jedna osoba zginęła na miejscu po zderzeniu dwóch pojazdów osobowych.

Do wypadku doszło w czwartek w godzinach wieczornych na drodze wojewódzkiej nr 849 w miejscowości Lipsko w powiecie zamojskim. Służby ratunkowe otrzymały zgłoszenie o czołowym zderzeniu dwóch pojazdów osobowych.

Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że 42-latek z gminy Zamość jadący mercedesem od strony Krasnobrodu w kierunku Zamościa zauważył jadący przed nim ciągnik rolniczy z przyczepą, którym przemieszczał się 25-letni mieszkaniec gm. Zamość. Zjechał na przeciwny pas ruchu i zderzył się z samochodem marki Skoda. Skodą od strony Zamościa przemieszczał się 73-latek z gminy Krasnobród. Podróżował on z pasażerką 64-letnią kobietą, również mieszkanką gminy Krasnobród.

Jak przekazują policjanci, kierowca mercedesa twierdził, że ciągnik rolniczy zauważył w ostatniej chwili i zjechał na przeciwny pas, aby uniknąć wjechania w przyczepę ciągnika. Siła zderzenia pojazdów była tak duża, że mercedes obrócił się wokół własnej osi i uderzył w przyczepę, natomiast skoda wjechała do przydrożnego rowu.

Zarówno kierujący skodą, jak też podróżująca z nim pasażerka byli zakleszczeni w pojeździe. Z wraku uwolnili ich strażacy. W wypadku śmierć poniósł kierujący skodą mężczyzna. 64-latka z obrażeniami została przewieziona do szpitala. 25-letni kierujący ciągnikiem rolniczym i 42-latek z mercedesa nie odnieśli poważniejszych obrażeń. Obaj byli trzeźwi.

Droga w miejscu zdarzenia była całkowicie zablokowana przez kilka godzin. Trwa ustalanie szczegółowych okoliczności tego wypadku.

Tragiczny wypadek na drodze wojewódzkiej. Nie żyje jedna osoba (zdjęcia)

Tragiczny wypadek na drodze wojewódzkiej. Nie żyje jedna osoba (zdjęcia)

(fot. Policja Zamość)

10 komentarzy

 1. widziałem ptaka cień

  ee, mat metallic aemgey

 2. Musiał gnać i gapić się w komórkę.
  Jedyne na obronę kierowcy mercedesa to czy traktor miał z tyłu działające i widoczne oświetlenie. Podejrzewam że teraz już niestety działają.

  • Wypadek miał miejsce jeszcze za dnia, więc światła ciągnika i przyczepy to kwestia drugorzędna. Ten odcinek, to długa prosta z dopuszczalna prędkością 70. Nie wyobrażam sobie, że kierowca Merca nie zauważył ciągnika. Bardziej uwierzyłbym, że nie widział skody, a jest to możliwe, bo jechał wprost pod zachodzące słońce, w tym miejscu to słonce potrafi solidnie ograniczyć widoczność, co jednak nie tłumaczy gościa, który jechał na pewno grubo ponad 70 i skoro nie miał widoczności to nie powinien wyprzedzać. Na prawdę trudno uwierzyć, że nie widział ciągnika w świetle dziennym. Policja wykonywała czynności jeszcze o 1 w nocy, długo to trwało.

 3. ku…a mac idiot z mercedesa powinien siedziec

 4. widziałem ptaka cień

  Brytyjskie silniki PERKINS, montowane są w radzieckim sprzęcie rolniczym oraz agregatach np prądotwórczych. Amerykańskie silniki CUMMINS, montowane są w cieżkich maszynach przemysłowych.

  • Biorąc pod uwagę okres połowicznego rozpadu izotopu uranu U-235 ma kolega całkowitą rację.

 5. Mgr też nie jechał za szybko, on leciał za nisko. Po uszkodzeniach widać że było grubo. Dobrze jak w traktorze światła były, a w przyczepie to musiałby być cud.

 6. Szybciej trzeba było zapie*dalać!