690 680 960

Tragiczny wypadek na budowie w Kazimierzu Dolnym. Nie żyje 24-latek przysypany ziemią

W środę w Kazimierzu Dolnym doszło do tragicznego wypadku podczas prac budowlanych. Ziemia przysypała dwóch mężczyzn, jeden z nich zmarł w szpitalu.

Do zdarzenia doszło wczoraj około godziny 13 w Kazimierzu Dolnym. Podczas prac budowlanych, w wykopie o głębokości około 3 metrów, ziemia przysypała dwóch mężczyzn.

– Z ustaleń policjantów wynika, że w pewnym momencie osunęła się ziemia przygniatając dwóch mężczyzn. Jeden z nich o własnych siłach opuścił wykop, drugi został wyciągnięty przez swoich kolegów. Pod ziemią przebywał około 1 minuty – informuje kom. Marcin Koper z puławskiej Policji.

Na miejscu interweniował zespół ratownictwa medycznego. Mężczyzna został przetransportowany do szpitala w Lublinie. Wieczorem 24-latek zmarł. Trwa ustalanie okoliczności wypadku.

– Na miejscu policjanci, prokurator oraz pracownik Inspekcji Pracy wykonali oględziny i polecili wstrzymać prace budowlane oraz nakazali zabezpieczyć miejsce budowy – dodaje kom. Marcin Koper.

2016-10-27 10:36:03
(fot. ilustr. lublin112.pl)

22 komentarze

 1. Przykro. Trzeba zdobyć środki na życie, takiej ciężkiej pracy jednak staramy się unikać – ktoś ją wykonuje, do nas należy by zadbać o ich bezpieczeństwo. Szacunek dla ludzi pracy.

 2. Nic życia mu nie zwróci, ale niech przynajmniej ktoś odpowie za jego śmierć i za narażenie życia tego drugiego młodego człowieka.

 3. szkoda chłopaka, Wspolczuje rodzinie-ogromna tragedia

 4. Przykro to pisać, ale przysłowie „Czemuś biedny? Boś głupi. Czemuś głupi, boś biedny” sprawdza się tutaj najbardziej dobitnie.

 5. Jestę Inżynierę to chyba wim lepij

  KIEROWNIK JEST WINNY TEMU WYPADKOWI!! i nikt inny, to ON ma sprawować nadzór nad pracami,z punktu widzenia BHP niedopuszczalnym jest przebywanie w tak głębokim wykopie bez klatki (czyt.szalunku) ale niestety takie rzeczy się dzieją na porzadku dziennym wiem to z doświadczenia bo pracuje na maszynach, ludziom szkoda czasu na szalunek po przecież tylko na chwile wchodzi do wykopu a właśnie ta chwila wystarczy.

 6. wie ktoś konkretnie co to za budowa gdzie miał miejsce wypadek?

 7. Jak chlopaki chca dalej pracowac to ustalą z kierownikiem wspolną wersję.

Kursy walut

 • USD 3.981zł 0.84%
 • GBP 5.035zł 0.57%
 • EUR 4.3492zł 0.38%
 • CHF 4.551zł 1.06%

Polub nas