Czwartek, 30 maja 202430/05/2024
690 680 960
690 680 960

Tragiczny pożar w Puławach. Nie żyją dwie starsze osoby

Trwa ustalanie okoliczności tragicznego pożaru, do którego doszło w Puławach w jednym z mieszkań. Nie żyją dwie starsze osoby.

W piątek rano strażacy z Puław otrzymali zgłoszenie o pożarze mieszkania w bloku przy ul. Norwida. Na miejscu interweniowała straż pożarna, policja oraz zespoły ratownictwa medycznego.

Ratownicy na miejscu zastali zadymienie w mieszkaniu znajdującym się na pierwszym piętrze. W środku znajdowały się dwie starsze nieprzytomne osoby. Natychmiast ratownicy przystąpili do resuscytacji. Niestety nie udało się uratować 90-latki i 93-latka.

Wstępne ustalenia wskazują na zaczadzenie obu osób. Pożar prawdopodobnie powstał w nocy z czwartku na piątek w wyniku zaprószenia ognia i doszło do jego samoistnego ugaszenia. W pomieszczeniach panowało spore zadymienie. Szczegółowe okoliczności pożaru są cały czas badane.

W akcji gaśniczej udział wzięło pięć zastępów straży pożarnej. Nie było konieczności ewakuacji mieszkańców z budynku.

(fot. Policja Puławy)

10 komentarzy

  1. Na DW było, że jakieś urządzenie podłączone do instalacji elektrycznej miało zwarcie i doszło do pożaru.

  2. Norwida 26? Prosze o ustalenie bloku bo mieszka tam na Norwida moja kolezanka i martwie sie o nia

  3. Bo pewnie ona jest jego koleżanką, ale on nie jest jej kolegą.

    • i po co tyle złośliwości? Pozar był w bloku nr.28 Starsze malżeństwo, rodzice znanego człowieka z Puław.
      idioci jak zwykle komentują

  4. nie moge zadzwonic, Ania pracuej w szpitalu i nie wnosi telefonu na sale ! Ja mieszkam w Lizbonie wiec kont utrudniony

  5. W Lubelskim to jakaś fala tych pożarów mieszkań. Oczywiście przykre jest to co się stało. Tutaj starsze osoby, w Świdniku pijak, jeszcze gdzieś coś było.