Czwartek, 29 lutego 202429/02/2024
690 680 960
690 680 960

Tragiczny pożar domu. W płomieniach zginął niepełnosprawny mężczyzna

Tragicznie w skutkach zakończył się pożar budynku mieszkalnego koło Ryk. Strażacy natrafili na zwłoki właściciela. Poruszający się na wózku mężczyzna nie zdołał się wydostać z płonącego domu.

Pożar domu jednorodzinnego w miejscowości Swaty w powiecie ryckim został zauważony w sobotę przed godziną 12. Zdarzenie dostrzegł mieszkający na tej samej posesji, lecz w innym budynku, kuzyn właściciela. Natychmiast zaalarmował służby ratunkowe.

Na miejscu interweniowała straż pożarna, zespół ratownictwa medycznego oraz policja. Jak się okazało, w płomieniach stanęła kuchnia. W trakcie akcji gaśniczej strażacy natrafili na leżące w pomieszczeniu zwłoki mężczyzny.

Jak nam przekazano, ofiarą pożaru jest 76-latek. Był on osobą o ograniczonej możliwości poruszania się, na co dzień korzystał z wózka inwalidzkiego. Służby ratunkowe zaznaczają, że wbrew pojawiających się informacjom, w budynku nie doszło do wybuchu butli z gazem.

Teraz policjanci pod nadzorem prokuratora prowadzą czynności mające na celu ustalenie szczegółowych okoliczności zdarzenia.

3 komentarze

  1. A gdzie była opieka społeczna?!

  2. W sobotę nie pracuje

  3. Zauważył pożar, git. Powiadomił służby, git. Dlaczego nie pomógł kalece? Nie mnie oceniać. Nie byłem tam nie widziałem skomentować mogę.

Dodaj komentarz

Z kraju

Polityka i społeczeństwo