Poniedziałek, 22 kwietnia 202422/04/2024
690 680 960
690 680 960

Tragiczny finał zderzenia ciężarówki z pojazdem dostawczym. Nie żyje jeden z kierowców (zdjęcia)

Dzisiaj nad ranem w szpitalu zmarł 43-letni kierowca pojazdu dostawczego. Mężczyzna kierując renaultem zderzył się z ciężarowym volvo. Do szpitala przewieziono też jadących z nim 6 i 8-latka. Na szczęście życiu chłopców nie zagraża niebezpieczeństwo.

Do wypadku doszło wczoraj po godzinie 17.00 w miejscowości Zabiele w powiecie łukowskim. Służby ratunkowe otrzymały zgłoszenie o zderzeniu dwóch pojazdów – ciężarówki i samochodu dostawczego. Na miejscu interweniowały zespoły ratownictwa medycznego, straż pożarna, policja, a także zadysponowano śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

– Mundurowi, którzy przyjechali na miejsce zdarzenia ustalili, że kierujący ciężarowym volvo 53-letni mieszkaniec gminy Stoczek Łukowski zderzył się z samochodem marki Renault, którym kierował 43-latek z gminy Stanin. W wyniku wypadku kierujący busem doznał poważnych obrażeń ciała i został przetransportowany śmigłowcem LPR do specjalistycznego szpitala. Niestety życia mężczyzny nie udało się uratować, dzisiaj nad ranem pokrzywdzony 43-latek zmarł w szpitalu. Obrażeń ciała doznali też podróżujący w busie 6 i 8-latek. Na szczęście urazy jakich doznali chłopcy nie zagrażają ich życiu – relacjonuje asp. szt. Marcin Józwik z łukowskiej Policji.

Policjanci ustalili, że kierujący renaultem 43-latek nie zachował szczególnej ostrożności na skrzyżowaniu dróg i nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu ciężarówce. 53-latek z volvo mówił policjantom, że hamując i zjeżdżając w lewą stronę próbował uniknąć zderzenia, jednak jak twierdził nie miał możliwości uniknięcia wypadku drogowego.

– Teraz prowadzący postępowanie ustalając okoliczności zaistniałego wypadku przeanalizują między innymi zabezpieczone ślady, przesłuchają świadków i uczestników zdarzenia – dodaje asp. szt. Marcin Józwik.

PRZECZYTAJ 

Zderzenie na skrzyżowaniu, trzy osoby w szpitalu. Wszystko przez wymuszenie pierwszeństwa (zdjęcia)

4 komentarze

  1. Co pod tym artykułem tak cicho?
    Nikt nie pisze o Świętych Krowach, drogowych amebach, o tym, że ofiara jest sama sobie winna, że najbardziej szkoda kierowcy TIRa, że głupie przepisy, że ktoś miał pierwszeństwo na cmentarz, że drogowcy nie posypali.
    Tego typu teksty to połowa wpisów na tym portalu, więc nikt nie powinien mieć do mnie pretensji, że je przywołuję.
    Tym bardziej, że żaden z powyższych wpisów nie jest mojego autorstwa. Ja tylko zacytowałem innych.

  2. kierowca tira, najmądrzejszy w całej wsi

  3. To jest kolejny przypadek braku panowania nad odruchami bezwarunkowymi. Ćwiczeniami można to w sobie wytrenować. Kierujący ciężarówką gdyby nie zjeżdżał do lewej to był przywalił w busa za kabiną i by kierujący busem przeżył. Lepiej pozostać na swoim pasie i w ostatniej chwili odbijać ewentualnie lub pozostać na swoim pasie!

Dodaj komentarz

Z kraju