Niedziela, 21 lipca 202421/07/2024
690 680 960
690 680 960

Tragiczny finał poszukiwań zaginionego mężczyzny. Zwłoki 54-latka znajdowały się w lesie

Zamojscy policjanci zakończyli poszukiwania zaginionego 54–latka. Wczoraj w kompleksie leśnym odnaleziono ciało mężczyzny. Trwa wyjaśnianie wszystkich okoliczności i przyczyn śmierci mężczyzny.

– 54-letni mieszkaniec gminy Zwierzyniec zaginął 31 maja. Jego zaginięcie zgłosiła rodzina, po tym jak mężczyzna wyszedł z domu i nie nawiązał kontaktu z bliskimi. Natychmiast po otrzymaniu zgłoszenia o zaginięciu policjanci podjęli akcję poszukiwawczą, w której czynnie pomagali druhowie Ochotniczych Straży Pożarnych. Poszukiwania prowadzili również funkcjonariusze Wydziału Poszukiwań i Identyfikacji Osób Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie – wyjaśnia aspirant sztabowy Dorota Krukowska – Bubiło z zamojskiej Policji.

W działaniach poszukiwawczych wykorzystano różny sprzęt specjalistyczny, w tym pływający oraz obserwujący ziemię z powietrza. Funkcjonariusze sprawdzali miejsca, w których mógł przebywać zaginiony, przeczesywali okoliczną rzekę, łąki, lasy oraz pustostany.

– Gromadzili wszelkie informacje i istotne okoliczności, które były pomocne w prowadzonych poszukiwaniach. Policjanci sprawdzali i weryfikowali każdą przekazaną im informację, a ich działania obejmowały coraz „szersze kręgi”. Niestety wczorajsze poszukiwania zaginionego 54–latka przyniosły tragiczny finał. Policjanci odnaleźli ciało mężczyzny na terenie kompleksu leśnego w Zwierzyńcu – wyjaśnia aspirant sztabowy Dorota Krukowska – Bubiło.

Czynności na miejscu wykonano pod nadzorem prokuratora i z udziałem lekarza medycyny sądowej. Ciało mężczyzny zabezpieczono celem wykonania badań sekcyjnych. Nad wyjaśnieniem szczegółowych okoliczności zdarzenia pracują policjanci i prokurator.

 

2 komentarze

 1. 90% zaginięć tak się kończy.

  • Nie powiedziałbym.
   Starsze osoby się gubią lub nie mają siły wrócić do domu. Jeżeli nie ma silnych mrozów to większość odnajduje się żywa.
   Pozostała część osób idzie w cug alkoholowy i po jakimś czasie też się odnajdują żywi.
   To samo z młodzieżą – zabawa z dala od domu.
   Reszta, czyli kilka % to osoby potracone przez rowerzystów (którzy uciekają z miejsca wypadku, bo nie mają tablic) lub osoby które umierają z przyczyn swojego stanu zdrowia, w tym także samobójstwa.

Dodaj komentarz

Z kraju

Sport