Czwartek, 22 lutego 202422/02/2024
690 680 960
690 680 960

Tragiczne pożary w naszym regionie. Nie żyją dwie osoby

Do dwóch tragicznych w skutkach pożarów doszło dzisiejszego popołudnia w naszym regionie. W ich wyniku śmierć poniosły dwie osoby.

Do pierwszego pożaru doszło około godziny 13 w jednym z domów przy ul Kamiennej w Zamościu. Ogień pojawił się w kuchni mieszkania. Na miejsce przyjechała powiadomiona przez sąsiadów straż pożarna i pogotowie ratunkowe. Zanim dojechali ratownicy, pierwszej pomocy mieszkającej tam kobiecie usiłowali udzielić sąsiedzi. Niestety nie udało się jej uratować. Policjanci pod nadzorem prokuratora ustalają teraz szczegółowe okoliczności zdarzenia. Sprawdzana jest przyczyną śmierci kobiety.

Do kolejnego pożaru doszło około godziny 15 w miejscowości Brzeziny w gminie Komarówka Podlaska w powiecie radzyńskim. Służby ratunkowe zostały powiadomione o płonącym domu jednorodzinnym. Gdy na miejsce dojechali strażacy, od razu przystąpili do gaszenia ognia, jednocześnie sprawdzając, czy nie ma nikogo w środku. W jednym z pomieszczeń odnaleziono mężczyznę, którego ewakuowano na zewnątrz. Pomimo długiej reanimacji nie udało się uratować mu życia. Trwa ustalanie okoliczności pojawienia się ognia.

Z kolei przed godziną 16 lubelscy strażacy gasili pożar pustostanu przy ulicy Wesołej. W tym przypadku przyczyną pojawienia się ognia było jego zaprószenie przez przebywające tam osoby bezdomne. W zdarzeniu nikt nie ucierpiał.

2015-05-27 21:49:11
(fot. lublin112 – zdjęcie ilustracyjne)

2 komentarze

  1. Jaśko Antymotorek

    „około godziny 15 w miejscowości Brzeziny w gminie Komarówka Podlaska w powiecie radzyńskim. Służby ratunkowe zostały powiadomione o płynącym domu jednorodzinnym. ” – płynące domy to były troche niżej na mapie, gm. Łabunie na Zamojszczyźnie. Ten w Brzezinach to był dom płonący.

Z kraju

Polityka i społeczeństwo