Sobota, 18 maja 202418/05/2024
690 680 960
690 680 960

Tragedia za tragedią na drogach w kraju. Od początku wakacji w wypadkach zginęło 108 osób (zdjęcia)

Tragedia goni tragedię na drogach w kraju. Od początku wakacji zginęło już w wypadkach drogowych 108 osób, kolejne zaś tragiczne zdarzenie miało miejsce dzisiejszej nocy na Dolnym Śląsku. Nie żyją dwie młode osoby.

Z dnia na dzień rośnie liczba ofiar śmiertelnych na drogach w kraju. Od początku wakacji śmierć poniosło już 108 osób. Minione doby przyniosły kolejne tragiczne doniesienia z dróg. Nadal przyczyną większości wypadków jest nadmierna prędkość i brawura za kierownicą.

Do tragicznego zdarzenia doszło w nocy z czwartku na piątek tuż po północy w miejscowości Grzędy niedaleko Kamiennej Góry na Dolnym Śląsku. Audi uderzyło tam w drzewo. W wyniku zderzenia dwie osoby poniosły śmierć na miejscu, a jedna trafiła do szpitala. Strażacy przez kilka godzin pracowali nad tym, aby wydobyć ciało 19-latki z wraku pojazdu.

Audi roztrzaskało się na drzewie. Nie żyją dwie młode osoby [zdjęcia, wideo]

Do wypadku ze skutkiem śmiertelnym doszło w środę 3 lipca ok. godz. 17:30 na 106 kilometrze autostrady A2, niedaleko węzła drogowego w Bolewicku (Gmina Miedzichowo).

Śmiertelny wypadek na autostradzie A2. Jedna osoba nie żyje, dwoje dzieci trafiło do szpitala [zdjęcia]

Tragiczny wypadek miał miejsce na drodze krajowej nr 94 na odcinku między Środą Śląską i Prochowicami. Auto dostawcze zderzyło się z busem. Jedna osoba nie żyje, a pięć jest rannych.

Zderzenie busa z autem dostawczym. Jedna osoba nie żyje, a pięć jest rannych

W środę około godziny 18 w Tuszymie (woj. podkarpackie) doszło do tragicznego w skutkach wypadku. W zderzeniu busa i motoroweru zginął kierujący jednośladem.

Tragiczny wypadek na trasie Mielec-Dębica. Nie żyje motorowerzysta

Policjanci pod nadzorem prokuratora ustalają okoliczności wypadku, do którego doszło w czwartek po godzinie 12 w miejscowości Sporniak na Lubelszczyźnie. Po uderzeniu rovera w drzewo śmierć poniosła 20-latka.

Tragiczny wypadek pod Lublinem. Nie żyje 20-latka [zdjęcia]

Tragedia za tragedią na drogach w kraju. Od początku wakacji w wypadkach zginęło 108 osób (zdjęcia)
Mapa śmiertelnych wypadków w kraju od początku wakacji

(fot. YouTube Andrzej Pawlukiewicz, grafika policja.pl)

7 komentarzy

 1. Game over..!!!

 2. Te wypadki nijak mają się do zdarzenia z Łęcznej, gdzie rozpędzony 14-latek staranował na przejeździe rowerowym samochód. Tym samochodem mogło podróżować nawet 10 osób, więc młodocianemu (jego opiekunom) powinno się postawić zarzut niebezpieczeństwa sprowadzenia katastrofy w ruchu lądowym.

 3. Grabarz (z certyfikatem) samotnie utrzymujący dzieci

  108 wypadków, to 108 „cołasek” dla mnie, moich kolegów po fachu i „dobrodziei”.
  My, grabarze to też „człowieki” mamy swoje potrzeby, swoje rodziny, a umowy „o dzieło”…

 4. „Nie wydaje się właściwym bezpośrednie przeniesienie do polskiego systemu prawnego rozwiązań funkcjonujących w innych państwach europejskich”
  „Odpowiedź ministerstwa jest zaskakująca. Twierdzi, że ze względu m.in. na inne zwyczaje, uwarunkowania kulturowe i podejście do poszanowania prawa u nas takie rozwiązania się nie przyjmą”.

  Taka polska tradycja i tak być musi. Nic nie na to nie poradzi. Tylko po co budować nowe bezpieczne drogi? Czy chcemy zatracić naszą tradycję?
  Szwagrowi drzewo wyskoczyło, stryj babkę przejechał po pijaku traktorem, Heniek chciał zrobić tirem 48h bez pauzy – ale na kacu. Czy te wszystkie ofiary mają pójść na marne?

 5. Spieszymy się Drodzy Współforumowicze, a zapominamy, że na cmentarz wszyscy zdążą.
  Użyłem zwrotu „my”, żeby ktoś nie zarzucał mi, że kiedyś przekroczyłem prędkość o kilka czy kilkanaście km/h. Pewnie się zdarzyło, pewnie wiele razy i choć to mnie nie tłumaczy to jestem mocno przed pierwszym kwartylem.

  • Jesteś w błędzie! Tu nie chodzi o żaden pośpiech, bo to media tak wykreowały, że to „pośpiech”. Trzeba i należy mówić otwartym tekstem i wprost: „mamy w genach zakodowane cwaniactwo, chamstwo i nierzadko wręcz bandytyzm” i to jest główna przyczyna. Wystarczy chociażby poczytać tutejsze komentarze i na innych temu podobnych forach. Co drugiemu aż piana ze wściekłości leci …

   Dopóki włodarze nie zrozumieją tego i nie wprowadzą drastycznych rozwiązań, to tak będzie się działo. Co raz większa ilość dobrych dróg, ogrom pseudo kierowców, łatwość zakupu szrota, teraz jeszcze smartfony powoduje, że mamy gotowy przepis na tragedie. I to jest clue.

   I na nic ta plansza z wypadkami. Pytam się, jaki jest sens i komu to ma pomóc? Bo na pewno nie bandytom, którzy mają to w głębokim poważaniu. Jedynie tylko urzędom statystycznym.

 6. Im lepsze drogi tym więcej zabitych na drogach. Po co brać przykład z zachodniej Europy, u nas ludzie ginęli, giną, i będą ginąć. Taka nasza tradycja NARODOWA. Po co to zmieniać?