Niedziela, 21 lipca 202421/07/2024
690 680 960
690 680 960

Trąba powietrzna uszkodziła kilkadziesiąt budynków. Drogi nieprzejezdne, nie ma też prądu, są ranni (zdjęcia)

Ogromne zniszczenia w kilku miejscowościach po przejściu trąby powietrznej. Na miejscu ze skutkami żywiołu walczy kilkudziesięciu strażaków.

We wtorek przed południem przez teren gminy Wojciechów w powiecie lubelskim przeszła trąba powietrzna.

Żywioł dotknął kilka miejscowości m.in. Stasin, Palikije, Ignaców oraz Cyganówkę. W samym tylko Stasinie uszkodzonych zostało kilkadziesiąt budynków, zarówno mieszkalnych jak też gospodarczych. Są to głównie zerwane dachy, i powybijane okna. Zniszczony został również sprzęt gospodarczy.

Drzewa były wyrywane z korzeniami, inne są połamane jak zapałki. W wyniku tego, że część z nich przewróciła się na drogi, wiele z nich jest nieprzejezdnych. Ze względów bezpieczeństwa policjanci wstrzymali ruch na kolejnych trasach w tej okolicy. Na chwilę obecną wiadomo już, że jedna osoba odniosła poważniejsze obrażenia ciała. Pomoc medyczna udzielana jest również osobom pokaleczonym i z drobnymi urazami.

W kilku miejscowościach wyłączony został prąd, gdyż zerwane zostały linie energetyczne. Na miejscu pracuje już kilkudziesięciu strażaków z jednostek PSP jak też OSP. Wciąż dojeżdżają kolejne zastępy. Mieszkańcy domów, do których jeszcze nie dotarli ratownicy, starają się własnymi siłami zabezpieczać uszkodzone dachy obawiając się, że niebawem znów zacznie padać deszcz.

Wkrótce więcej informacji.

 

(fot. lublin112.pl.)

26 komentarzy

  1. Widać, że Morawiecki nie wie co powiedzieć w takiej sytuacji ale PO-wskie buce wiedzą. Oto kilka przykładów: „sorry taki mamy klimat” – Bieńkowska, „nie ja wam wójta wybierałem” – słońce Peru Tusk, „trzeba się było ubezpieczyć” – Cimoszewicz czy „woda ma to do siebie, że się zbiera i stanowi zagrożenie, a potem spływa do Bałtyku” – naczelny hydrolog kraju Komoruski

  2. Trzeba się ubezpieczac. Pisuary wiocha głosuje to niech wam teraz pis da!

Z kraju

Sport