690 680 960

Tour de Pologne ponownie zawita na Lubelszczyznę. Trzy etapy wyścigu odbędą się w naszym regionie

Przyszłoroczny wyścig kolarski Tour de Pologne zaplanowano w dniach od 30 lipca do 5 sierpnia. Wiadomo już, że kolarze ponownie ścigać się będą po drogach naszego regionu.

W sobotę 27 listopada, przedstawiona została oficjalna trasa przyszłorocznego wyścigu kolarskiego Tour de Pologne. Wiadomo już, że kolarze ponownie będą ścigać się po drogach województwa lubelskiego. Co więcej, w naszym regionie zorganizowane zostaną trzy etapy, a nie dwa, jak to było w tym roku.

Uroczysty start 79. Tour de Pologne zaplanowano 30 lipca w Kielcach. Ze stolicy województwa świętokrzyskiego kolarze skierują się na Lubelszczyznę. W Wylągach koło Kazimierza Dolnego odbędzie się premia górska, zaś koniec etapu zlokalizowany zostanie w Lublinie. Łącznie zawodnicy będą mieli do pokonania 221 km.

Następnego dnia rywalizacja rozpocznie się w Chełmie, skąd uczestnicy wyścigu udadzą się do Hrubieszowa, potem do Tomaszowa Lubelskiego, w których to miastach zaplanowano premie lotne. Trasa ponownie wiedzie przez Roztocze, a trzecia z premii wyznaczona została w Szczebrzeszynie. Do tego dochodzą dwie premie górskie w miejscowości Werechanie oraz w Wieprzowie. Zwycięzcę drugiego, liczącego 204 km odcinka, poznamy w Zamościu.

Start trzeciego z odcinków odbędzie się w Kraśniku. Następnie kolarze przejadą przez Janów Lubelski, gdzie wyznaczono premię lotną. Dalej licząca 230 km trasa wiedzie do Przemyśla, gdzie podobnie jak rok temu, wyznaczono linię mety. Kolejne etapy odbędą się z Leska do Sanoka, z Łańcuta do Rzeszowa, z Szaflar do Bukowiny, a ostatni ze Skawiny do Krakowa. Zwycięzcę 79. Tour de Pologne poznamy na krakowskich błoniach.

(fot. lublin112)

3 komentarze

  1. To dobrze bo wyremontują DW 850 HRUBIESZÓW-TOMASZOW LUB.

  2. Ten podjazd do Wylągów od strony Kazimierza jest dosyć konkretny, jak na Lubelszczyznę. Można się zmachać.

Kursy walut

  • USD 4.4911zł -0.34%
  • GBP 5.4564zł 0.76%
  • EUR 4.6892zł 0.45%
  • CHF 4.758zł 0.34%

Polub nas

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

A może tak w ostatnim miesiącu roku warto odwiedzić Teatr Muzyczny? Sprawdź!
Mikołajki w VIVO! Lublin
Badania bez skierowania. Okulistyczne Mikołajki w Poradni Okulistycznej Dziecięcej 1 Wojskowego Szpitala Klinicznego z Polikliniką SPZOZ w Lublinie
Walka o drugie z rzędu zwycięstwo na własnym parkiecie, konkurs „Rzuty za buty” i bezpłatny popcorn, czyli kolejny mecz koszykarskiej Lublinianki już w niedzielę
Zbiórka na rzecz psychiatrii dziecięcej