Niedziela, 19 maja 202419/05/2024
690 680 960
690 680 960

Tour de Pologne ponownie zawita na Lubelszczyznę. Trzy etapy wyścigu odbędą się w naszym regionie

Przyszłoroczny wyścig kolarski Tour de Pologne zaplanowano w dniach od 30 lipca do 5 sierpnia. Wiadomo już, że kolarze ponownie ścigać się będą po drogach naszego regionu.

W sobotę 27 listopada, przedstawiona została oficjalna trasa przyszłorocznego wyścigu kolarskiego Tour de Pologne. Wiadomo już, że kolarze ponownie będą ścigać się po drogach województwa lubelskiego. Co więcej, w naszym regionie zorganizowane zostaną trzy etapy, a nie dwa, jak to było w tym roku.

Uroczysty start 79. Tour de Pologne zaplanowano 30 lipca w Kielcach. Ze stolicy województwa świętokrzyskiego kolarze skierują się na Lubelszczyznę. W Wylągach koło Kazimierza Dolnego odbędzie się premia górska, zaś koniec etapu zlokalizowany zostanie w Lublinie. Łącznie zawodnicy będą mieli do pokonania 221 km.

Następnego dnia rywalizacja rozpocznie się w Chełmie, skąd uczestnicy wyścigu udadzą się do Hrubieszowa, potem do Tomaszowa Lubelskiego, w których to miastach zaplanowano premie lotne. Trasa ponownie wiedzie przez Roztocze, a trzecia z premii wyznaczona została w Szczebrzeszynie. Do tego dochodzą dwie premie górskie w miejscowości Werechanie oraz w Wieprzowie. Zwycięzcę drugiego, liczącego 204 km odcinka, poznamy w Zamościu.

Start trzeciego z odcinków odbędzie się w Kraśniku. Następnie kolarze przejadą przez Janów Lubelski, gdzie wyznaczono premię lotną. Dalej licząca 230 km trasa wiedzie do Przemyśla, gdzie podobnie jak rok temu, wyznaczono linię mety. Kolejne etapy odbędą się z Leska do Sanoka, z Łańcuta do Rzeszowa, z Szaflar do Bukowiny, a ostatni ze Skawiny do Krakowa. Zwycięzcę 79. Tour de Pologne poznamy na krakowskich błoniach.

(fot. lublin112)

3 komentarze

  1. To dobrze bo wyremontują DW 850 HRUBIESZÓW-TOMASZOW LUB.

  2. Ten podjazd do Wylągów od strony Kazimierza jest dosyć konkretny, jak na Lubelszczyznę. Można się zmachać.