Niedziela, 25 lutego 202425/02/2024
690 680 960
690 680 960

To był najgorętszy dzień w roku. Termometry pokazały rekordowe temperatury

Tak upalnie jak dziś, nie było jeszcze w tym roku ani razu. Dane meteorologów nie pozostawiają wątpliwości. Ustanowiony został rekord, jeżeli chodzi o najwyższą temperaturę.

Wtorek, 15 sierpnia, był najcieplejszym dniem tego roku. Jak wskazał Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej, najwyższą temperaturę zanotowano na Mazowszu. Termometry w Ostrołęce pokazały 35,7 stopnia Celsjusza. Poprzedni rekord pochodził sprzed miesiąca, gdzie 15 lipca w Słubicach w województwie lubuskim było 35,4 stopni Celsjusza.

Jeżeli chodzi o nasz region, to w stacji IMiGW w Radawcu koło Lublina o godz. 16:00 urządzenia zanotowały 32.5 stopnia Celsjusza. Co więcej, meteorolodzy wskazują, iż dobiegający właśnie końca dzień zapisze się jako najcieplejszy od 30 lat.

Podobna aura pozostanie z nami również w kolejnych dniach. W środę i w czwartek temperatura maksymalna będzie wynosiła 30 – 35 stopni Celsjusza. Jednak nie na obszarze całego kraju. W dalszym ciągu wypoczywający nad morzem nie mają co liczyć na upały. Tam będzie około 20 stopni.

Od piątku zacznie robić się nieco chłodniej. Jednak wciąż temperatury maksymalne mają wynosić 24 – 30 stopni. Pojawić się mogą również lokalne burze.

23 komentarze

 1. No dobrze, jest gorąco. Nie lubię upałów, ale jest lato, a najcieplejszy dzień w roku (dotychczas) zdarzył się w połowie sierpnia. Nic to nadzwyczajnego, nic specjalnego. Taka temperatura w ciagu dnia to też żadne anomalia pogodowe. Jest lato, bywa upalnie. Tak jak bywały chłodne letnie dni.

 2. Gorąco to będzie w październiku jak w TVP będą się grzać paski od pompowania szamba na opozycję.

 3. Na stacjach airly pod Lublinem było 33

 4. droga redakcjo jak zrozumieć te zdanie? ,,Od piątku zacznie robić się nieco chłodniej. Jednak wciąż temperatury maksymalne mają wynosić 24 – 30 około 20 stopni.”

 5. czy ktoś czyta to co napisał?

 6. Bardzo dobrze niech pokazują prawdę w TVP jakie to przekręty korupcja cwaniactwo złodziejstwo zgraji ryżego szwaba.

  • Lewo i Niesprawiedliwość

   A kogo te mięciochy z PiSdzielni wsadziły do więzienia? no kogo? Nikogo bo to druga strona tego samego medalu.Czy wy cebulaki jesteście aż tak ślepi?

 7. Pis aresztuje a stare komuchy wypuszczają taka prawda.

 8. Ludzie mamy temat pogody i skupmy się na tym.

 9. Gorąco to się zrobi pisowcom po wyborach.

Dodaj komentarz

Z kraju

Polityka i społeczeństwo