690 680 960

To był dobry, sportowy weekend w Lublinie

Miniony weekend był bardzo dobry dla lubelskiego sportu. Żużlowa drużyna z Lublina pokonała na własnym stadionie zespół z Wrocławia. Z kolei Aleksandra Mirosław znów pobiła rekord świata.

Królował żużel

W niedzielę Platinum Motor Lublin wygrał pierwszą finałową potyczkę w walce o tytuł mistrza Polski 51:39. Jest zaliczka przed rewanżem we Wrocławiu. Wielu fanów liczyło na jeszcze większe zwycięstwo, bo Sparta przyjechała do Lublina bardzo osłabiona. Teraz należy obronić we Wrocławiu przewagę 12 punktów. Sparta w najbliższym spotkaniu będzie miała przewagę w postaci własnego toru.

Platinum Motor Lublin – Betard Sparta Wrocław 51:39

9. Jarosław Hampel – 10+1 (3,2,2*,3,0)
10. Dominik Kubera – 5+1 (1,1*,3,0)
11. Jack Holder – 8 (1,2,1,3,1)
12. Fredrik Lindgren – 8+2 (1*,1*,3,1,2)

Bieg po biegu:
1. (67,97) Hampel, Pawlicki, Holder, Andrzejewski – 4:2 – (4:2)
2. (68,00) Cierniak, Bańbor, Kowalski, Małkiewicz – 5:1 – (9:3)
3. (67,67) Bewley, Zmarzlik, Lindgren, Małkiewicz – 3:3 – (12:6)
4. (67,94) Łaguta, Cierniak, Kubera, Małkiewicz (t) – 3:3 – (15:9)
5. (67,69) Bewley, Holder, Lindgren, Łaguta – 3:3 – (18:12)
6. (68,04) Zmarzlik, Pawlicki, Bańbor, Bailey – 4:2 – (22:14)
7. (67,75) Bewley, Hampel, Kubera, Kowalski – 3:3 – (25:17)
8. (67,62) Łaguta, Zmarzlik, Cierniak, Andrzejewski – 3:3 – (28:20)
9. (67,56) Kubera, Hampel, Pawlicki, Kowalski – 5:1 – (33:21)
10. (67,53) Lindgren, Bewley, Holder, Małkiewicz – 4:2 – (37:23)
11. (67,64) Hampel, Łaguta, Lindgren, Pawlicki – 4:2 – (41:25)
12. (67,89) Holder, Pawlicki, Bańbor, Kowalski – 4:2 – (45:27)
13. (67,23) Łaguta, Bewley, Zmarzlik, Kubera – 1:5 – (46:32)
14. (68,10) Pawlicki, Lindgren, Holder, Kowalski (w) – 3:3 – (49:35)
15. (67,17) Bewley, Zmarzlik, Łaguta, Hampel – 2:4 – (51:39)

Przegrana Motoru Lublin w Tychach

Na początku spotkania delikatną przewagę zyskali gospodarze, którzy umiejętnie neutralizowali ataki Motoru i sami próbowali kontratakować wykorzystując boczne sektory boiska. Po jednej z tego typu akcji Bartosz Śpiączka niebezpiecznie uderzał głową, ale jego strzał obronił Łukasz Budziłek. Podopieczni trenera Banasika dopięli swego w 14. minucie. Po bardzo dobrej indywidualnej akcji Krzysztof Machowski mocnym uderzeniem trafił do siatki.

Motor próbował odpowiedzieć, ale bezskutecznie. W 28. minucie to gospodarze zdobyli drugą bramkę. Na listę strzelców po uderzeniu głową wpisał się Wiktor Żytek. Piłkarze trenera Feio musieli zaatakować, dlatego też po bramce mecz się otworzył. To pozostawiło miejsce na ewentualne kontry ze strony GKS-u. Po jednej z nich strzał Żytka z dystansu obronił Budziłek. W końcówce pierwszej połowy oba zespoły miały swoje okazje, ale żadna z nich nie doprowadziła do zmiany rezultatu. Motorowcy byli tego bardzo blisko w 45. minucie, kiedy to po dośrodkowaniu z rzutu rożnego strzał Sebastiana Rudola wylądował na poprzeczce.

Drugą połowę żółto-biało-niebiescy rozpoczęli z nastawieniem na ofensywę, ale ich ataki nie prowadziły jednak do stuprocentowych okazji strzeleckich. Przewaga i dominacja Motorowców rosła, ale niestety próby gry kombinacyjnej, czy też dośrodkowań nie przyniosły efektu w postaci gola. Kilkukrotnie Maciej Kikolski był zmuszony do interwencji na przedpolu, ale poradził sobie z nimi bardzo dobrze. Mimo starań podopiecznych trenera Feio, ostatecznie nie udało się zdobyć bramki kontaktowej i mecz zakończył się wynikiem 2:0 dla GKS-u Tychy.

Aleksandra Mirosław w rekordem świata

Aleksandra Mirosław znów pobiła rekord świata. I może co ważniejsze, wygrała europejskie kwalifikacje do olimpijskiego konkursu we wspinaczce sportowej. Lubelska zawodniczka weszła na szczyt ściany wspinaczkowej w czasie 6,36 sek. Tak wygladało zdobycie kwalifikacji olimpijskiej na IO Patyż 2024.

Spotkanie towarzyskie na parkiecie

Koszykarki AZS UMCS Lublin, czyli mistrzynie Polski, zaprezentowały się w ten weekend kibicom w towarzyskim turnieju rozegranym w hali im. Zdzisława Niedzieli. 30 września ruszą rozgrywki ligowe, a 4 października AZS UMCS zadebiutuje w Eurolidze, czyli najważniejszych żeńskich klubowych rozgrywkach koszykarskich w Europie.

Budowlani Lublin z wygraną

Wielkie emocje przeżywali w sobotę kibice rugby, bo obejrzeli na stadionie przy ul. Magnoliowej bardzo wyrównane starcie EDACH Budowlani Lublin z wicemistrzami Polski Ogniwem Sopot. Wygrali Budowlani 38:29 i są wiceliderem tabeli Ekstraligi rugby.