Poniedziałek, 22 kwietnia 202422/04/2024
690 680 960
690 680 960

To będzie jedna z najważniejszych inwestycji Poczty Polskiej. W Lublinie pojawi się nowoczesny sorter

Poczta Polska uruchomiła postępowanie na zakup 3 nowoczesnych, w pełni zautomatyzowanych maszyn sortujących. Urządzenia te pozwolą na efektywne sortowanie rosnącego wolumenu paczek. Jeden z nowoczesnych sorterów trafi do Lublina.

Zakupione przez Pocztę Polską sortery trafią do sortowni przesyłek kurierskich, ekspresowych i paczkowych we Wrocławiu, Lisim Ogonie pod Bydgoszczą i Lublinie. Automatyzacja Poczty Polskiej jest jednym z kluczowych działań, zaplanowanych i ujętych w strategii Spółki na lata 2021–2023.

– Poczta Polska rozwija swoją architekturę logistyczną. Spółka właśnie przystąpiła do wdrażania zmian strategicznych, które od kilkunastu lat były w Poczcie wyłącznie planowane, a teraz wymagają skutecznego wdrożenia – mówi Tomasz Zdzikot, prezes zarządu Poczty Polskiej i dodaje – Rynek kurierski się zmienia. To jeden z trzech, oprócz logistyki i cyfryzacji, głównych obszarów strategicznych, w jakich chcemy się dalej intensywnie rozwijać i które, zgodnie z przyjętą Strategią do roku 2023, stanowią dla nas priorytet ściśle związany z nowymi inwestycjami. Od początku pandemii rozwój e-commerce skokowo przyspieszył i Poczta również przyspiesza swoje inwestycje, w myśl naszego hasła, że: „Świat się zmienia, a Poczta razem z nim”. Zakup nowych maszyn sortujących pozwoli na efektywniejsze obsługiwanie rosnących wolumenów przesyłek kurierskich. Naszym celem jest Poczta nowoczesna i efektywna, która spełnia oczekiwania swoich klientów.

Wydajność nowych sorterów zaplanowano na poziomie od 8 do 11 tys. przesyłek na godzinę. Poczta Polska planuje, że pierwsza maszyna sortująca zostanie oddana do użytku jeszcze w 2022 roku we Wrocławiu, który obsługuje przesyłki przychodzące i wychodzące w ramach obszaru Dolnego Śląska. Sorter ma posiadać 190 tzw. ześlizgów dla przesyłek będących precyzyjnie rozdzielanych do poziomu punktów oddawczych i rejonów doręczeń.

W 2023 roku kolejne nowe sortery rozpoczną pracę w sortowni w Lisim Ogonie pod Bydgoszczą (odpowiedzialnej za obsługę województwa kujawsko-pomorskiego) i sortowni w Lublinie – opracowującej przesyłki ze wschodniej części kraju, a także paczki transportowane koleją z Chin do Polski. Sorter w Lisim Ogonie będzie rozdzielał przesyłki dzięki 159 ześlizgom. Z kolei maszyna zaplanowana dla centrum logistycznego w Lublinie będzie dysponowała aż 178 ześlizgami.

Powyższe sortery będą jednymi z najnowocześniejszych na rynku. Będą stanowiły także element wsparcia dla pozostałych obszarów (regionów).

– Dążymy do tego, aby Poczta Polska Poczta stała się jeszcze nowocześniejsza, zarówno pod względem procesów i procedur operacyjnych, jak i posiadanej infrastruktury oraz parku maszynowego. Dzięki inwestycjom automatyzującym pracę, a w szczególności wspierającym procesy logistyczne, zwiększymy wolumen przesyłek opracowywanych automatycznie, gwarantując klientom jakość w zakresie terminowości, której obecnie oczekują – mówi Andrzej Bodziony, wiceprezes zarządu Poczty Polskiej.

(fot. Poczta Polska)

8 komentarzy

  1. Jak ten relikt funkcjonuje w dzisiejszych czasach…? Nie wiadomo.

  2. rozszerzyc dzialalnosc na poczcie zrobic z poczty firme sympatyczna przyjazna ludziom poszerzyc asortyment! firma sprawna szybka nowoczesna otwarta na nowinki- kto nie idzie do przodu ten sie cofa

  3. Ile kasy idzie z naszych podatków na utrzymanie tego pokomunistycznego molocha.
    Przy okazji, nie pozdrawiam pani „MORS” z okienka nr 2 mojej poczty. Pracuje tam chyba za karę od lat 80 ubiegłego wieku i jej podejście do klienta pozostało identyczne…

  4. Dziesięciu Ukraińców by odwaliło tę robotę za 1/100 tej kasy i tyle w temacie. Fajnie jednak o tym wiedzieć. Nic ważniejszego się nie wydarzyło w Lublinie, żadnych stłuczek, wypadków, utrudnień w ruchu. Cokolwiek, co by można zgłosić na nr 112. Np. czołowe zderzenie pojazdów w Motyczu przed 11:00, zablokowane skrzyżowanie, ale kogo by to obchodziło, skoro mamy dzień Ręcznika?

  5. Ciekawe kto i ile na tym zarobi pod stołem? A pracownicy klepią bidę za najniższą krajową – żadnych podwyżek, dodatków, premii na święta no bo skąd ale firma rozwojowa, z tradycjami a jak!! Żenada.

  6. „Zakup nowych maszyn sortujących pozwoli na efektywniejsze obsługiwanie rosnących wolumenów przesyłek kurierskich.”

    Tyle że ilość przesyłek krajowych realizowanych przez PP wybitnie nie rośnie, a międzynarodowe zapikują poczynając od lipca 2021, gdy rząd nawet na drobne zakupy z poza EU dowali z automatu cło i vat

Z kraju