690 680 960

Tłumy wiernych na uroczystości 73. rocznicy „Cudu Lubelskiego” (zdjęcia)

W niedzielę w Lublinie odbyły się uroczystości z okazji 73. rocznicy „Cudu Lubelskiego”. Wierni przeszli ulicami Lublina w uroczystej procesji w ramach obchodów święta Najświętszej Maryi Panny Płaczącej.

W niedzielę wieczorem na placu przed Archikatedrą Lubelską odbyły się główne uroczystości w ramach obchodów święta Najświętszej Maryi Panny Płaczącej, ustanowionego w rocznicę „Cudu Lubelskiego” mającego miejsce 3 lipca 1949 r.

Głównym punktem spotkania była Eucharystia i procesja różańcowa z Obrazem Matki Bożej ulicami miasta. Uroczystościom będzie przewodniczył i homilię wygłosił ksiądz biskup Grzegorz Suchodolski, biskup pomocniczy diecezji siedleckiej.

Na Placu Katedralnym o godz. 18 zebrali się wierni, a następnie odprawione zostało nabożeństwo z modlitwą wstawienniczą. Tuż przed godziną 19 został uroczyście wniesiony obraz Matki Bożej i rozpoczęła się pontyfikalna Msza święta.

Po Eucharystii ulicami miasta wyruszyła procesja różańcowa z cudownym obrazem Matki Bożej, Pani Katedralnej. Trasa wiodła ul. Królewską, Lubartowską, Świętoduską, Krakowskim Przedmieściem, Królewską na Plac Katedralny. Uroczystości zakończyły się przed godz. 22 aktem zawierzenia Matce Bożej i Apel Jasnogórski. W uroczystościach wzięły udział tłumy wiernych z Lublina i całego kraju.

(fot. lublin112.pl)

43 komentarze

  1. Tysiące ludzi wiara czyni cuda.

  2. nieKrytyKrytyk

    a taca była zebrana?? czarnoksiężnicy potrzebują pieniędzy bo podatki duże płacą.

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Ireneusz Krosny „Mowa ciała” w amfiteatrze na Poczekajce
Zaproszenie na terenowe akcje poboru krwi
Rekrutacja do drużyny futbolu australijskiego
Światowy Dzień Zwierząt – Dzień Otwarty Schroniska
Seniorze! Jak nie dać się jesiennej chandrze, nie nudzić się w domu, a przy okazji zaoszczędzić? Wszystkiego dowiesz się w Galerii Olimp!