Poniedziałek, 22 kwietnia 202422/04/2024
690 680 960
690 680 960

Testował nawigację, stracił prawo jazdy. Jechał 128 km/h w obszarze zabudowanym

W środę policjanci z Parczewa zatrzymali kierowcę seata, który przekroczył prędkość w obszarze zabudowanym. Mężczyzna tłumaczył mundurowym, że sprawdzał czy jego nawigacja działa zgodnie z licznikiem w aucie.

Do zdarzenia doszło wczoraj w miejscowości Grabówka w powiecie parczewskim. Policjanci z drogówki zatrzymali do kontroli kierującego Seatem.

– Powodem było przekroczenie prędkości. Pomiar na policyjnym urządzeniu wskazał 128 km/h w miejscu gdzie obowiązuje 50 km/h. Mieszkaniec Chełma tłumaczył mundurowym, że właśnie testował nową nawigację. Chciał sprawdzić czy właściwie mierzy prędkość. Porównywał wskazania nawigacji ze wskazaniem licznika swojego auta – informuje mł. asp. Artur Łopacki z parczewskiej Policji.

Testowanie urządzenia kosztowało kierowcę utratę prawa jazdy na trzy miesiące. Nie obyło się bez wysokiego mandatu. Na jego konto trafiło też 10 punktów karnych.

2017-07-27 12:03:01
(fot. pixabay.com)

33 komentarze

  1. Ale niesmak w ustach pozostał.

  2. musisz mieć sprawne usta, skoro zapomnieli o regulaminie i puścili wolno…if you know what i mean

  3. Reklamacje do producenta nawigacji aby zwrócił……..tylko co?

  4. ja w swojej e60 535d mam najwieksza nawigace w opcji i nikt mnie nie lapie hehehe dziady maja te swoje nawigacje w smartfonach bo nie maja normalnego samochodu tylko szroty typu fabia wieswagen czy renault dziady

    • No a wcześniej niemiecki staruszek z nietrzymaniem moczu nią jeździł, wymieniłeś fotele czy dalej uryną jedzie ?

      • mam skore bo mam bogata opcje dziadu . Ty sie lepiej martw o swoje welurki w skodzie bo to one trzymaja dopiero zapach kopki dziada z belgii. hehehehh

Z kraju