Wtorek, 21 maja 202421/05/2024
690 680 960
690 680 960

Tesco sprzedało resztę swoich sklepów. Do naszego regionu wejdzie nowa sieć handlowa

Po 25 latach obecności w naszym kraju, sieć Tesco całkowicie wycofuje się z Polski. Wszystkie swoje sklepy sprzedała już innym podmiotom. Najwięcej, gdyż ponad 300 obiektów, kupiła właśnie sieć Netto.

Brytyjska sieć handlowa Tesco ostatecznie wycofuje się z Polski. Wszystkie sklepy oraz centra dystrybucyjne zostały sprzedane spółce Salling Group, która jest właścicielem sklepów Netto. Transakcja obejmuje przejęcie łącznie 301 sklepów w całym kraju. Oznacza to, że liczba sklepów sieci Netto w Polsce wzrośnie niemal dwukrotnie. Sieć będzie miała teraz niemal 700 sklepów a tym samym praktycznie dogoni pod tym względem Lidla.

W naszym regionie sprzedane zostały sklepu Tesco zlokalizowane m.in. w Terespolu, Międzyrzecu Podlaskim, Radzyniu Podlaskim, Łukowie, Włodawie, Lubartowie, Łęcznej, Chełmie, Krasnymstawie, Kraśniku, Opolu Lubelskim czy Biłgoraju. Wcześniej kilka najlepszych lokalizacji w dużych miastach Tesco sprzedało m.in. Kauflandowi czy też sieci Leroy Merlin. Z kolei np. parczewskie Tesco ma przejąć Lidl. Decyzja taka została podjęta na skutek strat, jaką Tesco notuje od kilku lat w Polsce.

Jak wskazuje nowy właściciel, przekształcanie sklepów odbywało się będzie sukcesywnie i ma potrwać 18 miesięcy. Wtedy to wszystkie z nich mają już działać pod nowym szyldem. Szczegółowy plan dla każdego sklepu zostanie opracowany w najbliższych miesiącach. Do tego czasu placówki będą funkcjonowały pod marką Tesco. W ramach umowy do Salling Group zostanie przeniesionych również około 7 tys. pracowników Tesco.

Przejęcie Tesco przez Salling Group oznacza, że w naszym regionie pojawi się nowa sieć handlowa. Netto wywodzi się z Danii, gdzie powstało w latach 80. Obecnie w tym kraju spółka posiada prawie kilkaset supermarketów, hipermarketów, domów towarowych, restauracji i sklepów internetowych. W Polsce Netto funkcjonuje od 1995 roku, kiedy to w Szczecinie otworzony został pierwszy sklep tej sieci. Dziś Netto ma w Polsce już 386 sklepów, głównie na zachodzie i w centrum kraju. Obecnie bez żadnego sklepu Netto pozostają tylko cztery województwa: podlaskie, lubelskie, podkarpackie i małopolskie.

(fot. Salling Group)

19 komentarzy

  1. NIEMCY wszystko chcą wziąć NIEMCY !!! I jeszcze Stokrotka poszła do Litwinów – DRAMAT !!!!

  2. Od kiedy będzie zamknięty TESCO w Łukowie?