Tesco sprzedało resztę swoich sklepów. Do naszego regionu wejdzie nowa sieć handlowa

Po 25 latach obecności w naszym kraju, sieć Tesco całkowicie wycofuje się z Polski. Wszystkie swoje sklepy sprzedała już innym podmiotom. Najwięcej, gdyż ponad 300 obiektów, kupiła właśnie sieć Netto.

Brytyjska sieć handlowa Tesco ostatecznie wycofuje się z Polski. Wszystkie sklepy oraz centra dystrybucyjne zostały sprzedane spółce Salling Group, która jest właścicielem sklepów Netto. Transakcja obejmuje przejęcie łącznie 301 sklepów w całym kraju. Oznacza to, że liczba sklepów sieci Netto w Polsce wzrośnie niemal dwukrotnie. Sieć będzie miała teraz niemal 700 sklepów a tym samym praktycznie dogoni pod tym względem Lidla.

W naszym regionie sprzedane zostały sklepu Tesco zlokalizowane m.in. w Terespolu, Międzyrzecu Podlaskim, Radzyniu Podlaskim, Łukowie, Włodawie, Lubartowie, Łęcznej, Chełmie, Krasnymstawie, Kraśniku, Opolu Lubelskim czy Biłgoraju. Wcześniej kilka najlepszych lokalizacji w dużych miastach Tesco sprzedało m.in. Kauflandowi czy też sieci Leroy Merlin. Z kolei np. parczewskie Tesco ma przejąć Lidl. Decyzja taka została podjęta na skutek strat, jaką Tesco notuje od kilku lat w Polsce.

Jak wskazuje nowy właściciel, przekształcanie sklepów odbywało się będzie sukcesywnie i ma potrwać 18 miesięcy. Wtedy to wszystkie z nich mają już działać pod nowym szyldem. Szczegółowy plan dla każdego sklepu zostanie opracowany w najbliższych miesiącach. Do tego czasu placówki będą funkcjonowały pod marką Tesco. W ramach umowy do Salling Group zostanie przeniesionych również około 7 tys. pracowników Tesco.

Przejęcie Tesco przez Salling Group oznacza, że w naszym regionie pojawi się nowa sieć handlowa. Netto wywodzi się z Danii, gdzie powstało w latach 80. Obecnie w tym kraju spółka posiada prawie kilkaset supermarketów, hipermarketów, domów towarowych, restauracji i sklepów internetowych. W Polsce Netto funkcjonuje od 1995 roku, kiedy to w Szczecinie otworzony został pierwszy sklep tej sieci. Dziś Netto ma w Polsce już 386 sklepów, głównie na zachodzie i w centrum kraju. Obecnie bez żadnego sklepu Netto pozostają tylko cztery województwa: podlaskie, lubelskie, podkarpackie i małopolskie.

(fot. Salling Group)

Zobacz również

19 komentarzy

 1. NIEMCY wszystko chcą wziąć NIEMCY !!! I jeszcze Stokrotka poszła do Litwinów – DRAMAT !!!!

 2. Od kiedy będzie zamknięty TESCO w Łukowie?

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.7374zł -0.8%
  • GBP 5.2571zł -0.55%
  • EUR 4.5316zł -0.29%
  • CHF 4.1413zł -0.14%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  Noc Muzeów w Muzeum Sił Powietrznych w Dęblinie
  Noc Muzeów w Muzeum Narodowym w Lublinie
  Noc Muzeów w Ogrodzie Botanicznym UMCS
  Noc Muzeów w Muzeum Wsi Lubelskiej
  Pokrzywowy Jarmark Lubelski: Królować będą produkty z pokrzywą