Terespol/Zosin: Weekendowi przemytnicy utracili auta służące do przewozu kontrabandy

Papierosy za ponad 140 tys. złotych zatrzymali w miniony weekend funkcjonariusze Służby Celnej. Przemytnicy utracili także auta służące do przemytu.

W ciągu minionego weekendu w Terespolu i Zosinie doszło do ujawnienia papierosów za ponad 140 tys. złotych.

52-letni obywatel Białorusi podczas przekraczania w sobotę przejścia granicznego w Terespolu, osobowym renaultem, próbował przemycić niemal 5 tys. paczek papierosów.

– Kontrabanda schowana była niemal wszędzie: w kole zapasowym, kołach jezdnych i w nadkolach, pod siedzeniami i nieco głębiej pod tapicerką, a nawet w zbiorniku paliwa. Do własności wartego ponad 60 tys. zł towaru Białorusin nie chciał się jednak przyznać. Tłumaczył, że samochód należy do jego ojca i, na równi z nim, z auta korzysta też jego brat – informuje podkom. Marzena Siemieniuk rzecznik prasowy Izby Celnej w Białej Podlaskiej.

Celnicy postawili mężczyźnie zarzut popełnienia przestępstwa skarbowego, a na poczet grożącej mu kary grzywny zatrzymali wartego ok. 20 tys. zł renaulta.

Również w sobotę, z nielegalnymi papierosami wpadła 57-latka z Ukrainy.

Na polsko-ukraińskim przejściu granicznym w Zosinie, a kobieta była pasażerką dostawczego mercedesa, którego skontrolowali celnicy z hrubieszowskiej komórki zwalczania przestępczości. Auto miało przerobioną podłogę i ponad 4 tys. paczek papierosów.

– W znalezieniu kontrabandy celnikom pomógł niezawodny nos Igi – owczarka niemieckiego szkolonego do wykrywania wyrobów tytoniowych. 57-latka, która przyznała się do własności nielegalnego towaru, usłyszała zarzut popełnienia przestępstwa skarbowego. Razem z wyrobami tytoniowymi bez polskich znaków akcyzy funkcjonariusze zatrzymali też mercedesa, który będzie stanowił dowód w prowadzonym przez zamojski urząd celny postępowaniu – opisuje podkom. Marzena Siemieniuk.

O pechu może też mówić 31-letnia obywatelka Ukrainy, która w niedzielę przekraczała przejście graniczne w Zosinie.

– Kobieta ukryła ok. 1,3 tys. paczek papierosów w bokach oraz prawych drzwiach fiata ducato licząc zapewne, że w ten sposób uda jej się zmylić celników. Funkcjonariusze nie dali się jednak zwieść pozorom, skierowali auto do budynku kontroli szczegółowej i tam wydostali wartą ponad 17 tys. zł tytoniową kontrabandę – dodaje podkom. Marzena Siemieniuk.

Podróżna straciła nie tylko towar, który zamierzała z zyskiem sprzedać w Polsce, ale również służący do przemytu samochód. Sprawa trafiła do Urzędu Celnego w Zamościu.

2015-02-24 08:57:29
(fot. Izba Celna)

 

Zobacz również

1 komentarz

 1. Czy izba Celna sprzedaje te auta na jakiejś licytacji ?
  Jeżeli tak to gdzie można auta z przestępstwa kupić ?
  Są jakieś licytacje jak w przypadku aut zabranych przez komornika ?

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.8066zł -0.18%
  • GBP 5.2908zł -0.14%
  • EUR 4.5829zł 0.17%
  • CHF 4.1809zł 0.37%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  Noc Kultury – MOC Kultury!
  Tydzień Dni Otwartych z Kopernikiem
  Trwa akcja charytatywna w Parafii Matki Bożej Bolesnej w Kraśniku
  Oprowadzania po wystawach w Galerii Labirynt
  Dzisiaj zaczynają się Wydziałowe Drzwi Otwarte UMCS