Terespol: Papierosy w trocinach

Funkcjonariusze Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej, w wyniku prowadzonych działań ujawnili i zabezpieczyli towar bez polskich znaków skarbowych akcyzy w postaci papierosów  (różnych marek) o wartości ponad 170 000 zł.

W dniu 29 sierpnia br., na terenie kolejowego przejścia granicznego w Terespolu, prowadzono działania ukierunkowane na zwalczanie przemytu towarów bez polskich znaków skarbowych akcyzy. W trakcie tych działań kontrolowano pociągi towarowe. W jednym z nich wykryto kontrabandę w postaci 325 200 szt. papierosów różnych marek o wartości 177 227 zł. Przemyt ukryty był w ładunku trocin – informuje rzecznik NOSG.

W wyniku prowadzonych dalszych czynności do sprawy zatrzymano dwóch ob. RP, mieszkańców powiatu bialskiego, którzy odpowiedzą przed sądem za przemyt towarów akcyzowych.

Od początku roku funkcjonariusze Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej nie dopuścili do przemytu wyrobów akcyzowych o wartości ponad 24 mln zł, co stanowi wzrost do analogicznego okresu roku ubiegłego o 8 procent.

Komentarze wyłączone

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

WeFilm – Lubelskie Dni Filmu
Wielki finał piłkarskiego Turnieju Wolności w województwie lubelskim
„Obieraczki kapuściane” w Muzeum Wsi Lubelskiej
Kazimierskie Święta Sąsiada
Trwają zapisy do CITY TRAIL!