Poniedziałek, 27 maja 202427/05/2024
690 680 960
690 680 960

Te artykuły potrzebne mu były do świętowania urodzin. Grozi mu 15 lat więzienia (zdjęcia)

Policjanci z Puław zatrzymali mężczyznę, który spędzi najbliższe trzy miesiące w tymczasowym areszcie. Mężczyzna podejrzany jest o dokonanie włamania do sklepu spożywczego i kradzież papierosów, alkoholu oraz kabanosów. Artykuły były mu potrzebne do świętowania swoich urodzin.

Puławski sąd aresztował tymczasowo na trzy miesiące 47-latka zatrzymanego przez kryminalnych z Puław. Mężczyzna jest podejrzany o kradzież z włamaniem do sklepu spożywczego oraz wcześniejsze kradzieże w drogerii.

– Z materiałów sprawy wynika, że do włamania doszło w tym tygodniu w centrum Puław. Nieznany sprawca wybił szybę w witrynie sklepu, po czym wszedł do środka, gdzie dokonał kradzieży kilku butelek wysokoprocentowego alkoholu, kilku paczek papierosów oraz kilkunastu paczek kabanosów. Straty wyniosły ponad 10 tysięcy złotych. Po otrzymaniu zgłoszenia o włamaniu, policjanci przeprowadzili oględziny miejsca zdarzenia, zabezpieczyli szereg śladów kryminalistycznych i rozpoczęli poszukiwania sprawcy – relacjonuje komisarz Ewa Rejn – Kozak z puławskiej Policji.

Po kilku godzinach funkcjonariusze wpadli na trop 47-latka, bez stałego miejsca zamieszkania, przebywającego ostatnio w Puławach. Mężczyzna został zatrzymany przez kryminalnych i trafił do policyjnego aresztu. Przeszukanie mieszkania, gdzie ostatnio przebywał, potwierdziło przypuszczenia policjantów. Znaleziono  tam część zrabowanych produktów. Z relacji 47-latka wynika, że na pomysł włamania wpadł, gdy świętując z kolegą swoje urodziny, odkrył, że skończył się prowiant – alkohol i coś do przegryzienia.

– Wykonując kolejne czynności w sprawie, policjanci ustalili, że 47-latek odpowiada także za kilka mniejszych kradzieży, tym razem z puławskiej drogerii. Za to również usłyszał zarzuty. Z racji tego, że mężczyzna był już karany za podobne przestępstwa i odbywał z tego tytułu karę pozbawienia wolności, będzie odpowiadał w warunkach tzw. multirecydywy. Grozi mu kara pozbawienia wolności do 15 lat – dodaje komisarz Ewa Rejn – Kozak.

Te artykuły potrzebne mu były do świętowania urodzin. Grozi mu 15 lat więzienia (zdjęcia)

fot. Policja Puławy

24 komentarze

 1. Skoro podwędził na urodziny to nie powinni go aresztować. Na wszelki wypadek niech napisze do Adriana żeby go ułaskawił.

  • Adrian? Ty 10 mln głosów masz. Masz jakieś wykształcenie. Kim ty jesteś nie adrianie Masz 100 znajomych na fejsie, masz kibel w domu czy sr_sz w dołek na podwórku? Może siedzisz na oparciu ławki wieczorami, debatując na swoim osiedlowym forum Davos pijąc harnasia. Jesteś ważny.

 2. Każdy pisowiec to złodziej.

 3. Jestem problemem Tuska

  Ach jak mało wiecie o politykach, o sytuacji i o wszystkim, że wstawiacie takie komentarze wszystko na podstawie obecnej TVP1 na was Rzeczywiście szkoda było pieniędzy na naukę historii

 4. andżej ułaskawi

 5. Najpierw wódka pod kabanosa a potem krępowanie taśmą klejącą i już nie kabanos a kolegów parówki.

 6. kronikidewelorozwoju

  Tragedia – 15 lat za podwędzenie kilku paczek kabanosów, podczas kiedy dewelo-buraczki łupią kasę publiczną na setki milionów i jeszcze brylują na salonach dzięki swojemu cwaniactwu.

 7. 10k to ja wydaje na obiad😁

 8. agent kabanos

Dodaj komentarz