690 680 960

Tarnogród: Auto stało w pełnym słońcu. W środku było zatrzaśnięte niemowlę

W poniedziałek w Tarnogrodzie na jednym z parkingów interweniowali policjanci. Mundurowi zastali na miejscu auto, a w środku zatrzaśnięte niemowlę. Pojazd stał w pełnym słońcu.

Do zdarzenia doszło wczoraj około godziny 16. Policjanci zostali pilnie wezwani na parking przy jednym z dyskontów w Tarnogrodzie. Ze zgłoszenia wynikało, że w aucie zostało zatrzaśnięte niemowlę.

– Funkcjonariusze zastali na miejscu samochód marki Volkswagen Golf, a w nim kilkumiesięczne dziecko umieszczone w foteliku. Zapłakana i roztrzęsiona matka dziecka powiedziała policjantom, że samochód szczelnie zamknięty stał w pełnym słońcu kilkadziesiąt minut gdy była z dzieckiem na zakupach. Po powrocie ze sklepu umieściła ona dziecko w foteliku i położyła klucze na fotelu. Odruchowo zamknęła drzwi, a wtedy samochód automatycznie się zamknął – relacjonuje zdarzenie st.sierż. Joanna Klimek z biłgorajskiej Policji.

Dziecko przebywało w pojeździe w pełnym słońcu przez ponad 10 minut. Policjanci widząc, że dziecko jest spocone i zaczerwienione oraz nie reagowało na hałas, bez chwili zastanowienia wybili w pojeździe szybę i wyciągnęli 5 miesięczną dziewczynkę.

– Oddali dziecko zapłakanej mamie i zaprowadzili je w zacienione i osłonięte miejsce gdzie czekali na przyjazd karetki. Po przebadaniu dziecka przez lekarza okazało się, że dzięki szybkiej reakcji policjantów nie wymaga ono hospitalizacji – dodaje st.sierż. Joanna Klimek.

2017-05-23 10:27:21
(fot. Policja Tarnogród)

30 komentarzy

 1. Marian Kowalski

  Kolejny taki przypadek, że drzwi się same blokują po zamknięciu. Pytanie czemu skoro nie ma włączonego zapłonu?

  • to włączony antynapad, trzeba tylko to wyłączyć

  • Centralne zamki i wszystkie super opcje w aucie tak niestety maja…

  • Bo volkswageny tak poprostu maja. Potrafią w czasie jazdy kilka razy zatrzasnac i odblokować drzwi. A taka sytuacja jak u tej Pani zdarza się bardzo często. Ważne, żeby sprawdzić 3 razy czy ma się kluczyk w ręce przed zamknięciem drzwi, bo często może być za późno…

   • Jeśli czujki w zamkach są sprawne taka sytuacja się nie wydarzy.
    Jeśli otworzymy auto z pilota i nie otworzymy fizycznie drzwi to zamki się zamkną automatycznie, jeśli czujnik jest uszkodzony to nie wychwyci otwarcia drzwi i stąd taka sytuacja. Anty napad odpala się dopiero po ruszeniu autem.

    • Znawca na się może nie znam ale Ty na pewno się nie znasz… Ruznie można sobie ustawić ryglowanie drzwi… Poprostu odsunęła auto i nie otworzyła drzwi kierowcy i po chwili komputer zamknął wszystkie drzwi… Takie zabezpieczenie mogła mieć ustawione, wiem bo też tak kiedyś miałem ale to głupota i już nie mam tego, no i w innym aucie nie w VW…

  • U mnie też auto się zamyka z kluczami w środku i nie jest łatwo wybić szybę. Dużo czasu zajęło ( facetom) wybicie owej szyby a co mówić kobiecie….

 2. Niezbyt inteligentna ta mamusia. Niech może liepiej przyklei sobie kluczyki do czoła.

  • Pan/Pani na pewno jest ideałem chodzący. ???

  • Latwo kogos oceniac .. ja przy dwojce dzieci .. 5 latku i 9cio tyg niemowlakiem potrafie telefon na dachu samochodu zostawic .. a gdy placze mala robie rzeczy tak automatucznie ze potem nie wiem gdzie sa rzeczy itd. 😀 troche zrozumienia …

   • Jak by miała olej w głowie to by wybiła szybe i po krzyku a nie czekała aż policja to zrobi

  • Wystarczy zawsze w takiej sytuacji, przed zamknięciem drzwi zostawić opuszczoną szybę choć trochę na wszelki wypadek. Trzeba przewidywać.

   • .. wystarczy nie zamykać drzwi, jeszcze nie widziałem takiego zamka który zaryglował nie zamknięte drzwi.

 3. Myśl pusta matko myśl !

 4. Bezrobotny Alkoholik

  paralizatorem powinna za to dostać tak przez min.15 min ją podlączyć

 5. Uwaga…
  ZnaFFFcy piszący o zapłonie…
  Tutaj zadziałał mechanizm blokowania drzwi w przypadku braku ich otwarcia. Niestety w autach grupy VAG mamy do czynienia z mikrostykami w zamkach, które dość często (zwłaszcza w leciwych autach) psują się. Efekt jest taki, że otwieramy centralny, otwieramy drzwi, a moduł komfortu tego nie zauważa. Po zadanym czasie – najczęściej 30 sekund samochód stwierdza, że nie został otwarty i się zazbraja. Miałem podobną sytuację, też dziecko zostało w aucie, ale akurat nie było gorąco i przyjechał „magik” od otwierania. Rozwiązanie z otwieraniem szyb to kiepska podpowiedź, bo najczęściej otwieramy drzwi przy foteliku, a jeśli wcześniej nie daliśmy zapłonu, to okna nie otworzymy (chyba, że na korby, ale wtedy to też nonsens, bo zostajemy z otwartym oknem).
  Koleś, który mi otwierał samochód podsunął mi inny pomysł – robicie kopię grotu kluczyka (sam grot, bez immo) i chowacie go w tylko sobie znanym miejscu (pod zderzakiem, w nadkolu, w podszybiu). Jeśli zajdzie potrzeba to macie czym otworzyć zamek (przy założeniu, ze wkładki będą „ruchome”).

  W moim przypadku zamek zadziałał w ten sposób pierwszy raz akurat wtedy, jak kluczyk został na fotelu, później miał już tak za każdym razem.

  A szybę stłuc jest trudno, naprawdę.
  Szczęście w nieszczęściu, że dziecku nic się nie stało, a mamie proponuję skan komputerem (VAG-COM, VCDS), określenie uszkodzonych zamków i ich wymianę, żeby się sytuacja nie powtórzyła.

 6. Dlaczego sama tej szyby nie rozwaliła?? Jakaś opóźniona??

  • Onanis Samokopulos

   Niestety, najczęstszy odruch spanikowanej kobiety to właśnie płacz, wyłącza się wtedy myślenie i ogarnia niemoc…

  • Czym miała wybić? Spróbuj kiedyś to zrobić gołą ręką i nagraj z tego film. Wszyscy potraktują to jako instruktaż. Czekamy.

Kursy walut

 • USD 4.4492zł -0.93%
 • GBP 5.461zł 0.08%
 • EUR 4.685zł -0.09%
 • CHF 4.7576zł -0.01%

Polub nas

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

32 Mikołajki Folkowe w Lubelskiej Chatce Żaka 8-11.12.2022 [PROGRAM]
Mikołajkowe szkolenie dla kierowców w ODTJ
Mikołajki z myślą o seniorach i osobach z niepełnosprawnościami
Zaproszenie na terenowe akcje poboru krwi
A może tak w ostatnim miesiącu roku warto odwiedzić Teatr Muzyczny? Sprawdź!