Wtorek, 23 kwietnia 202423/04/2024
690 680 960
690 680 960

Tak powstało w lesie dzikie wysypisko. Wyrzucał śmieci do lasu, nagrała go kamera (wideo)

Nadleśnictwo Lubartów, Lasy Państwowe opublikowało nagranie z kamery, na którym widać mężczyznę opróżniającego pojazd dostawczy z poremontowych odpadów. Sprawą śmieciarza zajmuje się sąd.

Do zdarzenia doszło na terenie jednego z kompleksów leśnych w Nadleśnictwie Lubartów. Zamontowana wideo pułapka zarejestrowała śmieciarza, którzy z pojazdu dostawczego wyrzucał poremontowe odpady.

Na wideo widzimy mężczyznę, co chwila wchodzącego do pojazdu i wynoszącego kolejne porcje śmieci. Dzięki działaniom straży leśnej udało się złapać mężczyznę na gorącym uczynku.

Leśnicy zaznaczają, że leśny monitoring to nie mit i ostrzegają przed podobnym zachowaniem. Sprawę postępowania mężczyzny zarejestrowanego na nagraniu oceni sąd. Jak informuje Nadleśnictwo Lubartów śmieciarz zabrał już swoje śmieci z dzikiego wysypiska.

(fot. wideo Nadleśnictwo Lubartów)

31 komentarzy

 1. Czuję wewnętrzną radość czytając ten artykuł. Szkoda, że dostanie pewnie tylko mandat na kilkaset złotych, ale przyjemniej by się zrobiło, jeśli sąd kazałby mu cały las posprzątać…

  • w sądzie może 5 tysięcy kary dostać.

  • Może to kuzyn tego dziennikarza z TVP Lublin, który rozrzucał śmieci po placu Kaczyńskiego. Dobrze, że jest monitoring, bo można złapać tych śmieciarzy.

   • Już tamten typ nie pracuje w TVP Lublin. Dostał robotę w Urzędzie Wojewódzkim. I podobno już nie zaśmieca miasta.

    • Jak dostał, po znajomości? a startował w konkursie jakimś ? Kto mu to załatwił, w MPO to mogę mu załatwić pracę.

     • Bez konkursu. I w Urzędzie Marszałkowskim. Pan Zalewa ma się bardzo dobrze. Chyba nawet nie zapłacił mandatu za robienie syfu na placu Kaczyńskiego, choc paru osobom sie tym narazil.

      • bo nic się nie stało, jakby dziecko kod na bułki nie ten wbiło to tak, ale jak ktoś z jedynej słusznej telewizji partyjne coś zrobi to nic się nie stało. przypominam że sasin też nie odpowiedział za wyprowadzenie 70mln z skarbu państwa na życzenia świąteczne dla ludzi, bo życzenia pocztą się składa i kartki wysyła a nie wybory robi XD

 2. Karac kur… i to wysoko min 20-30tys, bo inaczej te buractwo nigdy sie nie nauczy.
  Kiedy tym krajem zaczna rzadzic jacys normalni ludzie,a nie tylko pazerne swinie. Zapewne nie dozyje tych czasów.

 3. Taki śmieciarz powinien dostać 100tys kary i wtedy by się oduczył niszczenia przyrody i wszyscy jemu podobni śmieciarze mieliby przestrogę na przyszłość .

 4. JAK CHCECIE DBAĆ O CZYSTOŚĆ LASÓW TO OBNIŻCIE CENY ZA WYWÓZ ODPADÓW !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  • Takich wyczynów nie zlikwiduje się niskimi cenami. Wiele rzeczy można oddać do PSZOK-u bezpłatnie, ale po co było jechać na Nowodworską jak można do lasu podjechać. Na szczęście 5 koła i sprzątanie tego miejsca ma pewne.

  • Rozumowanie typu: dajcie mi samochód za darmo, to takowego nie ukradnę, załatwcie mi panienkę (najlepiej ładną) to nie będę gwałcił… Co za typ…

 5. Zabrał śmieci i wyrzucił do innego lasu. Trzeba było zlecić sprzątanie profesjonalnej firmie a rachunek dołączyć do grzywny. Ale ogólnie brawo Straż Leśna.

 6. Bardzo dobrze, w swoim mieszkaniu lub domu niech zrobi wysypisko!!! śmieciarz jeden,za łeb i ościanę głąba aż głupoty wylecą!!!

 7. Kara powinna być solidna!

 8. nie bronię tego śmieciarza ale płacą wysokie podatki za śmieci powinni wszystko zabierać, a nie długa lista rzeczy których ani śmieciarki ani punkty zbiórek nie przyjmują

 9. Mentalność LLB. Jeszcze po wyrzuceniu śmieci zaparkuje na skos na dwóch miejscach

 10. Pojemniki po farbach zarówno puste jak i z zawartością są przyjmowane na punktach zbiórki ale trzeba tam przywieźć a las był bliżej.

Z kraju