Czwartek, 30 maja 202430/05/2024
690 680 960
690 680 960

Tajlandia dla każdego

Ten egzotyczny kraj skrywa przed ludźmi wiele tajemnic. Możemy zwiedzić tutaj wiele ciekawych miejsc, a zaś ceny takiego wyjazdu nie są wysokie.

Wielu osobom wydaje się, że jeśli jest coś egzotyczne to musi to być drogie. Takie myślenie jest wielkim błędem, bowiem Tajlandia łamie tą regułę. Wakacje w to miejsce najlepiej planować z większym odstępem czasu, wówczas ceny są znacznie niższe. Rodzice dzieci zamiast wysyłać je na drogie sportowe obozy mogą zabrać je ze sobą nie płacąc przy tym dużo.

Bangkok jest miejscem światowej turystyki, można znaleźć tam hotel dla dwóch osób już od 75 złotych za dobę. Posiłki również są bardzo tanie, zapełnienie się do syta orientalnymi daniami będzie kosztować nas parę dolarów. Kiedy jesteśmy już zdecydowani na wyjazd w to miejsce, bilet lotniczy warto zakupić z większym wyprzedzeniem czasowym, ponieważ będzie on bardzo tani. Przelot w jedną stronę nowoczesnym dreamlinerem może kosztować nas tylko 300 złotych.

W stolicy tego pięknego kraju można zobaczyć współczesną architekturę oraz drapacze chmur. Miejsce to działa na wszystkich jak magnes, każdy znajdzie tutaj coś ciekawego, oszałamiające świątynie, egzotyczne jedzenie czy wiele klubów i dyskotek na pewno zachęca do podróży. Godną uwagi atrakcją są pływające targi, znajdujące się w prowincji Samut Songkhram około 100 km od Bangkoku. Wizyta na takim rynku powinna być obowiązkowym punktem dla każdego turysty.

Warto zobaczyć także tak zwaną Kolej Śmierci, czyli odcinek łączący Bangkok z Rangun w Birmie. Kolej ta powstała podczas II wojny światowej, a podczas jej budowy zginęło około 100 tysięcy robotników. Do dzisiejszych czasów zachowała się jedynie część tej trasy, a podróż nią stanowi nie lada wyzwanie. Pociąg jedzie tuż przy stromych klifach i pokonuje wiele drewnianych mostów w nie zbyt dobrym stanie.

W zatoce Phang Nga można zobaczyć niesamowite wyspy o oryginalnych kształtach, których wysokość wynosi nawet 300 metrów. Na wielu z nich możemy zobaczyć jaskinie, pełne przeróżnych korytarzy. W Bangkoku zazwyczaj panuje doskonała pogoda, a ludzie są przyjaźnie nastawieni do turystów. Taka przygoda na pewno zachwyci każdego podróżnika.

2015-05-03 19:30:55
(fot. Nadesłane)

Komentarze wyłączone