Czwartek, 29 lutego 202429/02/2024
690 680 960
690 680 960

Szykują więcej miejsc w zakładach karnych. Kolejny obiekt zostanie rozbudowany (zdjęcia)

Przed kilkoma dniami informowaliśmy o rozbudowie zakładów karnych w Chełmie i Opolu Lubelskim. Niebawem również podobna inwestycja ruszy także w Hrubieszowie.

W piątek podpisana została umowa na rozbudowę Zakładu Karnego w Hrubieszowie. Inwestycja obejmuje budowę pawilonu mieszkalnego, który pomieści blisko 260 osadzonych. Dzięki temu pojemność obiekty zwiększy się z obecnych 630 do 888 miejsc. To już trzecie więzienie w naszym regionie, w którym realizowane będzie podobne zadanie. Wcześniej umowy podpisano w Opolu Lubelskim i Chełmie.

Jak wyjaśnia Dyrektor Okręgowy Służby Więziennej w Lublinie mjr Mariusz Sokół, inwestycja w pełni wpisuje się w założenia zainicjowanego przez Ministra Sprawiedliwości Programu modernizacji Służby Więziennej. Zakłada on kontynuację pozytywnych zmian, jakie od kilku lat zachodzą w Służbie Więziennej. W pierwszej kolejności ukierunkowane są one na poprawę warunków pełnienia służby oraz bezpieczeństwa funkcjonariuszy.

Nie bez znaczenia jest jednak również pozyskiwanie dodatkowych miejsc zakwaterowania i zatrudnienia osadzonych. D tego dochodzi wprowadzanie i stosowanie nowoczesnych i ekologicznych technologii, które znacząco ograniczają zużycie kosztów eksploatacji oraz zapewniają bardziej ekonomiczne funkcjonowanie jednostki.

Zakład Karny w Hrubieszowie jest zakładem karnym typu zamkniętego dla recydywistów penitencjarnych z oddziałem aresztu śledczego oraz oddziałami typu zamkniętego i półotwartego dla odbywających karę po raz pierwszy i młodocianych. W jednostce, w odpowiednio przystosowanej celi, mogą również odbywać karę skazani niepełnosprawni fizycznie.

Szykują więcej miejsc w zakładach karnych. Kolejny obiekt zostanie rozbudowany (zdjęcia)

(fot. ZK Hrubieszów)

31 komentarzy

 1. Jakim tępakiem trzeba być żeby za PiS em być

  • Dziadek ze Slamsowa

   Odpowiem ci na moim przykładzie: Na emeryturę poszedłem kiedy rządy obejmował , dzięki Bogu jeszcze nie święty wasz Tusk.
   Pierwsza podwyżka mojej emerytury to 7,40 następne bywały różne, ale najwyższa podwyżka to 10,70 (słownie: dziesięć złotych i siedemdziesiąt groszy).
   Obecna podwyżka mojej emerytury to 594 PLN i „trzynastka”.
   To jakim tępakiem trzeba być, żeby za PO być?

   • ekonomia polityczna socjalizmu w/g pisss trafia do pospólstwa

   • jak rządził tusk płaciłem 800-1000 zł zusu, teraz płacę 2500 zusu, mi z każdej fakrury na 1000 zł doliczają 230 zł Vatu 19% zabierają mi dochodowego 9% zdrowotnego, a jak wezwałem karetke jechała 1.5 godziny, do podejrzenia udaru, więc co mnie dziadek obchodzi twoja podwyżka, tym bardziej jakbym kupił 2500 litrów paliwa 31 grudnia a nie 1 stycznia, obajtek by zarobił na mnie 2000 zł.
    co ci z tych 600 zł podwyżki, jak jeszcze 5 lat temu żeby nie liczyć 10, chleb kosztował 3 zł teraz kosztuje 6 albo i 7, masło kosztowało 2 złote teraz kosztuje z 5 zł, ile ci podnieśli czynszu i ile więcej płacisz dziadek za prąd, gaz. pamiętam 15 lat temu w sklepie za złotówkę miałem napój na miejscu, chipsy i jeszcze na Loda małego wystarczyło, teraz lizak kosztuje 1.7zł, ale dziadkowi dali 600 zł. Ciemnota jak się patrzy.

    • Pan Cieć z Alei Lubartowskich w Mieście Inspiracji

     Naprawdę wierzysz, że jak, nie daj Boże, wróci Tusk ze swoimi złodziejami, będzie lepiej, tak z dnia na dzień i od razu ?

  • Ty zapewne komuch z lewicy.

 2. W szpitale by zainwestowali a więźniów do roboty a nie na prycze…

 3. Polityk Realny, Wolnościowiec, Niezależnościowiec

  Po wyborach – zapewne sfałszowanych, no chyba że wygrają nasi – szykuje się ogromna fala protestów społecznych. Sam Wałek-Bolek zapowiada, że wyprowadzi na ulice milion. Nic więc dziwnego, że reżim szykuje nowe miejsca dla osadzonych. Tak samo ta niby akcja z ewidencją schronów. Będą zamykać ludzi po piwnicach o chlebie i wodzie…

 4. kto mieszka w polsce z korei się nie śmieje, u nas tylko obrazków kaczora brakuje w każdym domu.

Dodaj komentarz

Z kraju

Polityka i społeczeństwo