Szykują się do przebudowy ważnych ulic w Świdniku. Trwają konsultacje w tej sprawie

Na początku przyszłego roku w Świdniku ma ruszyć remont i przebudowa ul. Racławickiej, Armii Krajowej, Maczka a także części ul. Krępieckiej. Obecnie trwają konsultacje, w których zgłaszane są uwagi oraz propozycje do projektu.

W piątek 7 kwietnia w Starostwie Powiatowym w Świdniku odbyły się konsultacje społeczne ze świdnickimi przedsiębiorcami, których firmy zlokalizowane są przy ul. Racławickiej i Armii Krajowej w Świdniku. Tematem spotkania, które prowadził dr Jakub Osina z Zarządu Powiatu, był planowany kompleksowy remont i przebudowa wymienionych ulic, a także ul. Maczka oraz części ul. Krępieckiej. To już trzecie tego typu spotkanie, wcześniejsze starostwo organizowało: 2 marca ze środowiskiem rowerowym, czyli stowarzyszeniami „Świdnik Miasto dla Rowerów” oraz „LublinRowerem.pl”, oraz 30 marca z mieszkańcami wieżowców przy ul. Jarzębinowej, radnym miasta Wiesławem Księskim i władzami Spółdzielni Mieszkaniowej.

Uzgodnienia dokonywane w ramach konsultacji są wprowadzane do planów na bieżąco w porozumieniu z projektantem ulic. Wśród najważniejszych efektów zorganizowanych spotkań warto wymienić budowę sygnalizacji świetlnej na przejściu na wysokości Szkoły Podstawowej nr 5 o którą wnioskowała dwójka radnych, doświetlenie przejść dla pieszych w celu zwiększenia bezpieczeństwa, czy też rondo na skrzyżowaniu ulic: Racławickiej, Kosynierów i Głogowej.

Kolejne propozycje, jakie zostały uwzględnione to: przywrócenie możliwości zawracania na skrzyżowaniu ul. Racławickiej i Hryniewicza, większa liczba miejsc parkingowych, zwłaszcza przy Szkole Podstawowej nr 7, chodnik po wschodniej stronie ul. Armii Krajowej, a także ścieżka rowerowa z nawierzchni bitumicznej na całej długości inwestycji.

Powiat świdnicki planuje rozpocząć inwestycję na początku 2018, wcześniej będzie starał się o pozyskanie środków zewnętrznych na jej realizację. To jedna z najważniejszych inwestycji drogowych powiatu świdnickiego od lat, dotyczy bowiem długiego kompleksu komunikacyjnego Świdnika. Innym dużym, już zrealizowanym zadaniem była przebudowa Al. Lotników Polskich w Świdniku, gdzie powstały nowoczesne ścieżki rowerowe z nawierzchni bitumicznej, zjazdy do posesji oraz nowe chodniki. Remontów i zmian w zakresie bezpieczeństwa na głównych ulicach miasta od lat domagali się mieszkańcy, powiat konsekwentnie swoje zobowiązania realizuje.

(fot. nadesłane)
2017-04-08 08:00:53

Zobacz również

7 komentarzy

 1. „część” ulicy Krępieckiej? A reszta tej drogi do powiatu świdnickiego nie należy?

 2. A co w końcu z ul. Kusocińskiego?
  Kiedy wreszcie zaczną się tam roboty?
  Ile można czekać na tak ważną ulicę???

 3. W Świdniku nic nie pomoże. Nowa nawierzchnia? To nie zmieni stanu świadomości mieszkańców. Podpisuje się pod kazdym przesmiewczym określeniem bo jeżdżę tam codziennie. Dramat …

 4. Nikofor Świdnicki

  Krępiecka to wczesna ukraina, tylko ładą można tam jezdzić

 5. Starosto ,a co z ul.Kamińskiego,gdzie toniemy w błocie.

 6. A ulica Witosa w Świdniku??? remont leży od 5 lat i czeka

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.8399zł 0.1%
  • GBP 4.8785zł -0.83%
  • EUR 4.4946zł -0.24%
  • CHF 4.174zł -0.39%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  Fura z kapelą na pokładzie znów wyruszy w drogę. Odwiedzi kilkanaście miejscowości
  Rusza nabór do drużyny Tytanów Lublin
  Festyn Osiedlowy XIX Dzień Węglina
  Teatralny Weekend w Lublinie (PROGRAM)
  Pole obsadzone ziemniakami czeka. W skansenie odbędą się wykopki