Czwartek, 23 maja 202423/05/2024
690 680 960
690 680 960

Szukał adwokata dla kolegi zatrzymanego za oszustwa. Sam został zatrzymany…za to samo

Policjanci z Lublina zatrzymali 28-latka, który wyłudził od emerytki blisko ćwierć miliona złotych. Mężczyzna po niemal roku od przestępstwa przyjechał ponownie do Lublina. Tym razem chciał ratować kolegę, który trafił do aresztu. Teraz sam się w nim znalazł.

Śledczy z Lublina pracujący nad jedną ze spraw oszustwa metodą „na policjanta” przez wiele miesięcy badali jej okoliczności. Do przestępstwa doszło w kwietniu 2021 roku, a poszkodowana 83-latka straciła wszystkie oszczędności oraz złote monety i biżuterię. Łączną sumę strat oszacowano na blisko ćwierć miliona złotych.

Funkcjonariusze niedawno wpadli na trop jednego z oszustów. Jak się okazało, mężczyzna w ubiegły czwartek ponownie pojawił się w Lublinie. Z ustaleń funkcjonariuszy wynikało, iż zamierzał szukać adwokata dla kolegi, który został tymczasowo aresztowany w sprawie innych oszustw metodą „na policjanta”.

W trakcie pobytu w Lublinie 28-latek został zatrzymany i doprowadzony do prokuratury. Tam usłyszał zarzut dotyczący oszustwa, co do mienia znacznej wartości. Na wniosek śledczych został tymczasowo aresztowany na 3 miesiące. Podejrzanemu grozi do 10 lat więzienia.

(fot. Policja Lublin)

7 komentarzy

  1. WASTED!

  2. Bull shi*

  3. Oczywiście skradzionego mienia nie odzyskano ….ważne że teraz wszyscy zapłacimy ,za trzymanie złodzieja w sanatorium

  4. Dzban roku !

  5. Za to, że sam się zgłosił, złagodzić mu wyrok do 9 latek?