690 680 960

Szturm po darmowe jabłka. W godzinę rozdano 18 ton

Wczoraj w Puławach zorganizowano akcję bezpłatnego rozdawania jabłek, ze sprzedażą których mają problem polscy sadownicy. Zainteresowani było ogromne.

Puławski Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej nawiązał współpracę z Bankiem Żywności w Lublinie dzięki czemu do mieszkańców Gminy Puławy trafi 60 ton jabłek. Są to owoce, ze sprzedażą których mają problem sadownicy, po tym jak Rosja wprowadziła embargo na polską żywność. Dlatego też nadwyżki magazynowe są nieodpłatnie przekazywane dla potrzebujących. Owoce będą dostarczane w kilku turach, po około 20 ton każda. Owoce postanowiono rozdać mieszkańcom. Odpowiednie informacje zostały przekazane puławianom.

W środę przed puławskim Urzędem Gminy na ciężarówkę z jabłkami czekała spora grupa osób. Gdy owoce w końcu dojechały mieszkańców miasta było tak dużo, że cały transport, czyli 18 ton, rozszedł się w przeciągu godziny. Część jabłek pracownicy Ośrodka Pomocy Społecznej pozostawili, zostaną one dostarczone podopiecznym, którzy mają problemy z poruszaniem się, chorych czy też niepełnosprawnych.

Jak zapewniają organizatorzy akcji, już za tydzień w Puławach pojawi się kolejny transport tych owoców. Zasada jest taka, że każdy może wziąć tyle jabłek ile jest w stanie udźwignąć. Żeby dostać owoce, należy posiadać ze sobą siatkę lub skrzynkę, żeby mieć w co je zapakować.


(fot. UG Puławy)
2015-03-19 17:44:11

15 komentarzy

  1. Ludzie są jak hieny na chłopa srają a jego jabłka wpi…..ają.Obłuda i żenada.Ja na takie żebranie bym nie szedł.Brak słów na tych co byli.P.S Ja bym nie poszedł bo jabłek nie lubię

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Koncert charytatywny dla Nelki Wychodzkiej w Bełżycach
Piknik z produktem polskim w Janowie Podlaskim
Festiwal Oręża Polskiego. Gwiazdą wieczoru będzie Anna Wyszkoni
Piknik Wojskowy pod hasłem „Zostań żołnierzem RP”
Piknik Wojskowy pod hasłem „Zostań żołnierzem RP”