Niedziela, 19 maja 202419/05/2024
690 680 960
690 680 960

Szpital powiatowy zostanie rozbudowany. Powstanie też nowoczesny centralny blok operacyjny

Rozbudowa szpitala ma sprawić, że usługi lecznicze będą realizowane na najwyższym poziomie. Z obiektu korzystać mają nie tylko mieszkańcy naszego regionu, lecz także osoby z Podkarpacia.

W poniedziałek w Tomaszowie Lubelskim odbyło się uroczyste wmurowanie kamienia węgielnego pod budowę nowego budynku szpitala powiatowego. Podpisany został również akt erekcyjny. Jak podkreślano podczas wydarzenia, jest to jedna z najważniejszych inwestycji Powiatu Tomaszowskiego. Dziś oficjalnie rozpoczyna się jej realizacja.

W nowym pięciokondygnacyjnym budynku mieścić się będzie centralny blok operacyjny z trzema salami operacyjnymi, 5-stanowiskową salą wybudzeniową oraz oddziałem anestezjologii i intensywnej terapii. W ramach przedsięwzięcia powstaną także: pracownia endoskopii, oddział noworodkowy i punkt przyjęć dla oddziału ginekologiczno-położniczego.

To jednak nie wszystko. Przebudowany zostanie istniejący gmach szpitala. Będzie to zwieńczenie istniejących od dawna planów. Inwestycja musiała zostać przeprowadzona, gdyż już kilka lat temu sanepid miał duże zastrzeżenia co do standardów panujących na oddziale.

Starosta Tomaszowski Henryk Karwan zaznacza, że inwestycję jest na skalę krajową, gdyż jako jedyny powiat w Polsce otrzymał tak „gigantyczne” dofinansowanie. Łączny koszt prac to ponad 111 milionów złotych, z czego blisko 89 milionów pochodzi z budżetu państwa. Rozbudowa szpitala ma się zakończyć za 2,5 roku.

3 komentarze

  1. brawo DAREK

  2. To pozostałości po rządzie PiS. Bo teraz już piniendzy ni ma i nie będzie. A za kilka dni rusza tuskodrożyzna Już koszyk produktów podrożał o 2 % a od 1 kwietnia dołożą nam 5 % vat i hurtownicy swoje sklep ciut marży i mamy 20 % jak należy. Już 7 kwietnia możemy dać temu rządowi w samorządach czerwoną kartkę. To może opamiętają się i przestaną oskubywać nas z pieniędzy?

Dodaj komentarz