Szkoła z Żulina zdobyła główną nagrodę w konkursie „Szkolne Przygody Gangu Słodziaków”

Z całego kraju na konkurs Biedronki napłynęło blisko 3,5 tys. zgłoszeń. Szkoła z Żulina zgarnęła nagrodę główną w postaci 3000 zł na uzupełnienie księgozbioru biblioteki szkolnej.

Do konkursu Biedronki z całego kraju zgłosiło się 3480 klas. Jednym z 15 laureatów została Niepubliczna Szkoła Podstawowa w Żulinie w powiecie krasnostawskim. W ramach nagrody głównej otrzyma ona od Biedronki aż 3000 zł na zakup wymarzonego księgozbioru do szkolnej biblioteki. Dodatkowo 37 klas z woj. lubelskiego otrzymało wyróżnienia.

W skali całego kraju w drugiej edycji konkursu „Szkolne Przygody Gangu Słodziaków” wzięło udział 3480 klas z 2239 szkół podstawowych. To oznacza, że ponad 50 000 dzieci zaangażowało się w konkurs Biedronki. Do programu zgłosiło się 6397 nauczycieli.

Ponad 500 nauczycieli z tego grona, wraz ze swoimi wychowankami w ramach realizacji zadania konkursowego zasadziło prawdziwe drzewa w przyszkolnych ogródkach. W sumie w konkursie przyznano 15 nagród głównych – zwycięskie klasy i ich opiekunowie wywalczyli dla swoich szkół po 3000 zł na zakup wymarzonego księgozbioru do szkolnej biblioteki oraz 500 wyróżnień.

Zadaniem szkół w konkursie było stworzenie wraz z uczniami dekoracji sali lub klasy zawierającej Magiczne Drzewo Słodziaków. Drzewo musiało być wykonane na bazie materiałów nadających się do recyklingu. Mogło być również żywą, zasadzoną wspólnie rośliną. Drugim krokiem było wykorzystanie Magicznego Drzewa Słodziaków podczas zorganizowanych w szkole lub klasie obchodów Ogólnopolskiego Dnia Głośnego Czytania.

Konkurs jest jednym z działań Biedronki na rzecz promowania czytelnictwa.

(fot. nadesłane Biedronka – praca konkursowa uczniów z Żulina)

Zobacz również

8 komentarzy

 1. Żulin😳🤭😆😆😆😆😆😆🤣🤣🤣🤣 To prowokacja jakas

 2. Nie prowokacja, taka wioska istnieje 😀 Jestem z Rejowca i do naszego gimnazjum co roku przychodziło mnóstwo ” żuliniaków” bo tam edukacja kończy się na podstawówce. Byli nawet sympatyczni ale mocno wyróżniali się imionami typu Andrzej, Renata, Żaneta itd. I ubiorem… Żulin to w sumie taki zespół wiosek w lesie. Ogólnie ludzie dziwni trochę ale mili. Raz przejeżdżałam tamtędy to wybiegali przed bramy bo „obcy” się kręci…

 3. Jestem dumny z Tych żuli.

 4. nie ma się co dziwić,to już ukraina:-)

 5. Pozdrowienia dla pani z GS 🙂 w Żulinie łatwo wpaść pod pociag, bo 3 razy przecina się tory

 6. już miałem pisać, że w Żulinie nie ma żadnej szkoły, po czym okazuje się, że poza Żulinem-Ciecierzynem mają jeszcze taki w Krasnymstawie…

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 4.0031zł -0.53%
  • GBP 4.9213zł -0.21%
  • EUR 4.4503zł 0.54%
  • CHF 4.1621zł 0.31%

  Polub nas

  Darmowe ogłoszenia lokalne

   Materiały wideo

   Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
   99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
   W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
   W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)
   Szturm Twierdzy Zamość 2019

   Co? Gdzie? Kiedy?

   Dzień Dziecka w gminie Podedwórze. Dla najmłodszych przygotowano balony z helem
   Policjanci zapraszają do honorowego oddawania krwi
   Lubelskie obchody Dnia Flagi RP i Święta Narodowego Trzeciego Maja
   #zostańwdomu z Muzeum Wsi Lubelskiej | Oferta kulturalna Muzeum w sieci
   #zostańwdomu i weź udział w warsztatach kultury online