Czwartek, 23 maja 202423/05/2024
690 680 960
690 680 960

Sześciu kierowców wpadło podczas akcji „Alkohol i Narkotyki”

W czwartek krasnostawscy policjanci prowadzili akcję „Alkohol i Narkotyki”. W ciągu kilku godzin wpadło sześciu kierujących, którzy zdecydowali się prowadzić pojazd po alkoholu.

W czwartek na terenie powiatu krasnostawskiego policjanci prowadzili działania „Alkohol i Narkotyki”, ukierunkowane na eliminację z ruchu drogowego kierujących po alkoholu lub pod wpływem narkotyków.

W trakcie działań krasnostawscy policjanci sprawdzili stan trzeźwości 487 kierujących. Okazało się, że sześciu z nich prowadziło pomimo tego, iż wcześniej pili alkohol.

Dwóch zostało zatrzymanych w godzinach porannych w Krasnymstawie. Był to 47-letni kierowca peugeota, u którego alkomat wykazał ponad promil alkoholu w organizmie i 30-latek kierujący oplem, mężczyzna miał ponad 0,7 promila. Rekordzistą okazał się 41-letni mieszkaniec gminy Krasnystaw, który przyjechał do sklepu w Siennicy Różanej pomimo orzeczonego przez sąd zakazu prowadzenia pojazdów. Badanie alkomatem wykazało, iż miał w swoim organizmie prawie 2,5 promile alkoholu.

(fot. Policja Krasnystaw)

7 komentarzy

  1. Kierował pomimo zakazu! Albo zapomniał, albo zakaz dotyczy kierowania na trzeźwo. Panie policjancie, ja na trzeźwo nigdy nie jeżdżę, bo sąd mi zabronił.

  2. a gdzie te narkotyki??

  3. Brawo, więcej akcji sprawdzania, bo i poszukiwany się znajdzie i trzeźwy i ten co nie brał narkotyków.

  4. Widzicie jakich mamy odpowiedzialnych narkomanów? Ćpasz = nie prowadzisz. Szkoda, że nie można powiedzieć tego samego o fanach alkoholu. No ale przecież ludzie pijący są odpowiedzialni i dlatego mamy legalny alkohol, a ludzie ćpiący są nieodpowiedzialni i dlatego mamy zakazane narkotyki. Prawo takie dobre, logika przeciwników narkotyków taka dobra. Narkotyki złe, bo po nich prowadzooo samochód i zabijajo ludzi! Narkotyki złe, bo po nich masz przywidzenia i jesteś agresywny! Narkotyki złe bo… Ale alkohol dobry, zdrowy i nikt po nim za kółko nie wsiada, nikomu się agresor nie włącza. Papierosy dobre, zdrowe, nie wyniszczają organizmu wcale a wcale.
    Do tej pory dyrektor DEA nie umie odpowiedzieć czemu marihuana jest nr 1 najniebezpieczniejszym narkotykiem na liście – przesłuchanie w tej sprawie prowadzi Trey Gowdy

  5. Trochę słaba ta akcja. W czwartek przejechałem około 400 km. Na tej trasie tylko jeden patrol. Fakt, sprawdzali wszystkich po kolei, ale na bocznej drodze. Na głównych niestety nie widziałem ani jednego patrolu. Akcja sama w sobie bardzo dobra i proszę częściej.

  6. Po ****** te zakazy jak i tak jezdza.

  7. Mordercy…