Szerzej i bezpieczniej będzie na serpentynach pod Tomaszowem Lubelskim

Rusza przebudowa jednego z najbardziej niebezpiecznych odcinków drogi krajowej nr 17. Chodzi o rejon tzw. serpentyn na trasie z Zamościa do Tomaszowa Lubelskiego.

Rozpoczęły się prace nad przebudową blisko dwukilometrowego odcinak drogi krajowej nr 17 pomiędzy Zamościem a Tomaszowem Lubelskim. Chodzi o miejsce, gdzie na tej trasie dochodzi do największej liczby zdarzeń drogowych a zima jest on często nieprzejezdny ze względu na blokujące ruch ciężarówki, które nie są w stanie poradzić sobie z wjechaniem pod górę. Słynne wśród kierowców serpentyny zostaną poszerzone, przybędzie dodatkowy pas ruchu oraz zostaną one oddzielone od siebie, by zminimalizować ryzyko zderzeń pomiędzy samochodami jadącymi w dół a tymi, które usiłują wjechać pod górę.

Obecnie trwa wycinka lasu, przez który biegnie ten niebezpieczny odcinek. Prace odbywają pomiędzy parkingiem w miejscowości Łabunie Reforma a miejscowością Polanówka. Pracownicy Lasów Państwowych usuwają wszystkie drzewa na szerokości kilku metrów, gdzie jezdnia będzie poszerzona o dodatkowy pas prowadzący w stronę Tomaszowa Lubelskiego. Ma to znacznie usprawnić ruch na tym odcinku, gdyż auta osobowe będą miały możliwość wyprzedzenia jadących powoli pod górę ciężarówek czy tez maszyn rolniczych, których w tym rejonie nie brakuje.

Same prace związane z właściwa przebudową drogi mają się rozpocząć wiosną, Obecnie został ogłoszony przetarg, w którym będzie ustalony wykonawca prac. A te mogą potrwać nawet ponad rok czasu, gdyż wykonawca będzie miał czas na przebudowę drogi do 31 sierpnia 2015 roku.(fot. lublin112)
2014-03-03 17:25:10

Zobacz również

Komentarze wyłączone

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.9217zł -0.9%
  • GBP 4.9563zł 0.05%
  • EUR 4.4443zł 0.22%
  • CHF 4.0948zł -0.59%

  Polub nas

  Darmowe ogłoszenia lokalne

   Materiały wideo

   Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
   99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
   W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
   W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)
   Szturm Twierdzy Zamość 2019

   Co? Gdzie? Kiedy?

   Dzień Dziecka w gminie Podedwórze. Dla najmłodszych przygotowano balony z helem
   Policjanci zapraszają do honorowego oddawania krwi
   Lubelskie obchody Dnia Flagi RP i Święta Narodowego Trzeciego Maja
   #zostańwdomu z Muzeum Wsi Lubelskiej | Oferta kulturalna Muzeum w sieci
   #zostańwdomu i weź udział w warsztatach kultury online