Szedł nieprawidłową stroną drogi i bez odblasków. Potrąciło go audi

Wczoraj nad ranem w miejscowości Zamch doszło do potrącenia pieszego. Mężczyzna poruszał się niewłaściwą stroną drogi, a także nie posiadał na sobie elementów odblaskowych.

Do wypadku doszło wczoraj około godziny 4 w miejscowości Zamch w powiecie biłgorajskim. Ze wstępnych ustaleń policjantów pracujących na miejscu zdarzenia wynika, że 32-letni mieszkaniec gminy Oleszyce szedł nieprawidłową stroną jezdni. Mężczyzna nie posiadał również elementów odblaskowych.

Pieszy został potrącony przez pojazd marki Audi, którym kierowała 20-letnia mieszkanka gminy Lubycza Królewska. Na miejscu interweniowały służby ratunkowe.

32-latek z obrażeniami ciała został przetransportowany do szpitala. Mężczyzna miał w organizmie 1,5 promila alkoholu. Kierująca pojazdem była trzeźwa.

Policjanci ustalają dokładne okoliczności wypadku.

68-119423

2017-12-27 17:10:14
(fot. Policja Biłgoraj)

18 komentarzy

  1. Ciekawe czy szyba była tak samo zaszroniona jak dach i zaparowana od wewnątrz? Dzisiaj takim samym audi jechała w Lublinie leniwa pinda, która miała widoczność tylko w małym „okienku” w lewej górnej części szyby. Kogo zobaczy kierująca jeżeli będzie miała takie „okienko na świat”? A co przez cały dzień robi w ogóle lubelska drogówka? Jakoś nie widać ich na drogach a takich kwiatków nie brakuje. Dzisiaj rano po szóstej ciemno jeszcze było a na drogach nie brakowało pojazdów z jedną świecącą lampą. Nawet pozycje spalone. Dzień po świętach, statystyki świąteczne mrożą krew w żyłach a gdzie patrole? Gdzie trzeźwy poświąteczny poranek. Gdzie kontrola stanu pojazdów? K**** czy ta wschodnia ściana zawsze będzie Dzikim Wschodem i ostoją bezprawia? To co dzieje się na drogach jest wynikiem poczucia bezkarności wśród kierujących.

    • ciekawe jaki ty masz problem szajson był naj..ny to tak skonczyl

    • A pomyślałeś o tym, że to zdjęcie zostało zrobione kilka godzin po wypadku (bo o 4 rano nie jest tak widno) i auto z powrotem się zaszroniło od stania, i że NIC nie wiesz o tym jak auto wyglądało w czasie wypadku.
      A co do wypadku, moim zdaniem po szybie widać, że pan potrącony nie szedł nawet bokiem drogi tylko środkiem pasa.

      • A zauważyłeś, że to było pytanie a nie stwierdzenie?

        • Czajson, lekko się wygupiłeś (nie wpadłeś na oczywistą możliwość), a teraz na siłę coś kombinujesz aby wybrnąć. Za późno. Dalszy tok Twojej wypowiedzi jednoznacznie wskazuje na postawiony kierującej zarzut.

  2. Gdyby to byl 20-letni to pewnie ucieklby z miejsca wypadku, a dziewczyna zachowala sie jak nalezy.

  3. Odblaski są obciachowe prawda ?

  4. 875
    Art. 11.
    1. Pieszy jest obowiązany korzystać z chodnika lub drogi dla pieszych, a w razie ich braku – z pobocza. Jeżeli nie ma pobocza lub czasowo nie można z niego korzystać, pieszy może korzystać z jezdni, pod warunkiem zajmowania miejsca jak najbliżej jej krawędzi i ustępowania miejsca nadjeżdżającemu pojazdowi.
    2. Pieszy idący po poboczu lub jezdni jest obowiązany iść lewą stroną drogi.
    3. Piesi idący jezdnią są obowiązani iść jeden za drugim. Na drodze o małym ruchu, w warunkach dobrej widoczności, dwóch pieszych może iść obok siebie.
    4. Korzystanie przez pieszego z drogi dla rowerów jest dozwolone tylko w razie braku chodnika lub pobocza albo niemożności korzystania z nich. Pieszy, z wyjątkiem osoby niepełnosprawnej, korzystając z tej drogi, jest obowiązany ustąpić miejsca rowerowi.
    4a. Pieszy poruszający się po drodze po zmierzchu poza obszarem zabudowanym jest obowiązany używać elementów odblaskowych w sposób widoczny dla innych uczestników ruchu, chyba że porusza się po drodze przeznaczonej wyłącznie dla pieszych lub po chodniku.
    5. Przepisów ust. 1–4a nie stosuje się w strefie zamieszkania. W strefie tej pieszy korzysta z całej szerokości drogi i ma pierwszeństwo przed pojazdem.

    Art. 12.
    1. Kolumna pieszych, z wyjątkiem pieszych w wieku do 10 lat, może się poruszać tylko prawą stroną jezdni.
    2. Do kolumny pieszych w wieku do 10 lat stosuje się odpowiednio przepisy art. 11 ust. 1 i 2.
    3. Liczba pieszych idących jezdnią w kolumnie obok siebie nie może przekraczać 4, a w kolumnie wojskowej – 6, pod warunkiem że kolumna nie zajmuje więcej niż połowy szerokości jezdni.
    4. Piesi w wieku do 10 lat mogą iść w kolumnie tylko dwójkami pod nadzorem co najmniej jednej osoby pełnoletniej.
    5. Długość kolumny pieszych nie może przekraczać 50 m. Odległość między kolumnami nie może być mniejsza niż 100 m.

    6. Jeżeli przemarsz kolumny pieszych odbywa się w warunkach niedostatecznej widoczności:
    1) pierwszy i ostatni z idących z lewej strony są obowiązani nieść latarki:
    a) pierwszy – ze światłem białym, skierowanym do przodu,
    b) ostatni – ze światłem czerwonym, skierowanym do tyłu;
    2) w kolumnie o długości przekraczającej 20 m idący po lewej stronie z przodu i z tyłu są obowiązani używać elementów odblaskowych odpowiadających właściwym warunkom technicznym, a ponadto idący po lewej stronie są obowiązani nieść dodatkowe latarki ze światłem białym, rozmieszczone w taki sposób, aby odległość między nimi nie przekraczała 10 m;
    3) światło latarek powinno być widoczne z odległości co najmniej 150 m.

    7. Zabrania się:
    1) ruchu po jezdni kolumny pieszych w czasie mgły; zakaz ten nie dotyczy kolumny wojskowej lub policyjnej;
    2) ruchu po jezdni kolumny pieszych w wieku do 10 lat w warunkach niedostatecznej widoczności;
    3) prowadzenia po jezdni kolumny pieszych przez osobę w wieku poniżej 18 lat.

    Art. 13.
    1. Pieszy, przechodząc przez jezdnię lub torowisko, jest obowiązany zachować szczególną ostrożność oraz, z zastrzeżeniem ust. 2 i 3, korzystać z przejścia dla pieszych. Pieszy znajdujący się na tym przejściu ma pierwszeństwo przed pojazdem.

    2. Przechodzenie przez jezdnię poza przejściem dla pieszych jest dozwolone, gdy odległość od przejścia przekracza 100 m. Jeżeli jednak skrzyżowanie znajduje się w odległości mniejszej niż 100 m od wyznaczonego przejścia, przechodzenie jest dozwolone również na tym skrzyżowaniu.

    3. Przechodzenie przez jezdnię poza przejściem dla pieszych, o którym mowa w ust. 2, jest dozwolone tylko pod warunkiem, że nie spowoduje zagrożenia bezpieczeństwa ruchu lub utrudnienia ruchu pojazdów. Pieszy jest obowiązany ustąpić pierwszeństwa pojazdom i do przeciwległej krawędzi jezdni iść drogą najkrótszą, prostopadle do osi jezdni.

    4. Jeżeli na drodze znajduje się przejście nadziemne lub podziemne dla pieszych, pieszy jest obowiązany korzystać z niego, z zastrzeżeniem ust. 2 i 3.

    5. Na obszarze zabudowanym, na drodze dwujezdniowej lub po której kursują tramwaje po torowisku wyodrębnionym z jezdni, pieszy przechodząc przez jezdnię lub torowisko jest obowiązany korzystać tylko z przejścia dla pieszych.

    6. Przechodzenie przez torowisko wyodrębnione z jezdni jest dozwolone tylko w miejscu do tego przeznaczonym.

    7. Jeżeli wysepka dla pasażerów na przystanku komunikacji publicznej łączy się z przejściem dla pieszych, przechodzenie do i z przystanku jest dozwolone tylko po tym przejściu.

    8. Jeżeli przejście dla pieszych wyznaczone jest na drodze dwujezdniowej, przejście na każdej jezdni uważa się za przejście odrębne. Przepis ten stosuje się odpowiednio do przejścia dla pieszych w miejscu, w którym ruch pojazdów jest rozdzielony wysepką lub za pomocą innych urządzeń na jezdni.

    Art. 14. Zabrania się:
    1) wchodzenia na jezdnię:
    a) bezpośrednio przed jadący pojazd, w tym również na przejściu dla pieszych,
    b) spoza pojazdu lub innej przeszkody ograniczającej widoczność drogi;
    2) przechodzenia przez jezdnię w miejscu o ograniczonej widoczności drogi;
    3) zwalniania kroku lub zatrzymywania się bez uzasadnionej potrzeby podczas przechodzenia przez jezdnię lub torowisko;
    4) przebiegania przez jezdnię;
    5) chodzenia po torowisku;
    6) wchodzenia na torowisko, gdy zapory lub półzapory są opuszczone lub opuszczanie ich rozpoczęto;
    7) przechodzenia przez jezdnię w miejscu, w którym urządzenie zabezpieczające lub przeszkoda oddzielają drogę dla pieszych albo chodnik od jezdni, bez względu na to, po której stronie jezdni one się znajdują.

    Art. 15. Przepisów art. 11–14 nie stosuje się w razie zamknięcia ruchu pojazdów na drodze.

  5. Aron i tak go usprawiedliwi … bo on zwalnia z myślenia i odpowiedzialności pieszych. A kierowców WSZYSTKICH wsadziłby na 3 mies do aresztu …

    • W więzieniach już siedzi dużo kierowców,którzy zabili pieszych na przejściach. Mają ludzkie życie na umieniu i gnija w pierdlu.

      • Widocznie jeszcze za mało, bo tylko wypadki z ostatnich dni pokazują, że wiele osób powinno nadal się szkolić a nie jeździć po drogach. Co nie zmienia faktu, że piesi też mają dużo za uszami. Odblask nie jest obciachowy. Odblask chroni życie. Pieszym wydaje się, że wszystkie samochody są sprawne, że odblaski w lampach się nie zużywają a reflektory zawsze dają z siebie tyle co w fabryce, że ludzie nie jeżdżą ze spalonymi żarówkami, itp itd. Jak ktoś chce żyć, to musi sam zadbać o własne bezpieczeństwo. Stwierdzenie, że jest się w jakiś sposób uprzywilejowanym niczego nie zmieni w momencie wypadku. Lepiej być widocznym 20 m wcześniej niż 1 m za późno. Rozwagi wszystkim życzę w 2018 roku.

  6. Takie i podobne przypadki to śmierć na własne życzenie

  7. Szkoda kierującej, z tego co wiadomo zatrzymano jej prawo jazdy (ze względu na ciężkie obrażenia pieszego) i dowód rejestracyjny (uszkodzone auto). Nie jej wina ale przez idiotę zostanie uznana wszystkiemu winna bo piesi to święte krowy nie tylko na przejściach. Rok temu był podobny wypadek, tyle że śmiertelny (pijany pieszy, idący środkiem drogi nad ranem). Kierowca (trzeźwy) siedzi za „nieumyślne spowodowanie śmierci”.

  8. Szajson sie rozpisal i pajaca z siebie zrobil. Typowa meda.

  9. Dopóki mandat za brak odblasku będzie wynosił…. 20 złotych, to z takich przypadków prędko się nie wyleczymy. Jeśli głupim jednostkom nie szkoda własnego życia, tudzież max 15 zł na byle jaki el. odblaskowy (ustawa formy nie reguluje) to przynajmniej kierowcy powinni martwić się o to kto im wyklepie i z czyjej kieszeni auto po takim baranie. Mandat 400-500 zł i zaraz każdy półgłówek zaopatrzy się nawet w kamizelkę i nie będzie problemu żeby ją przy sobie mieć na zaś.

Pracapraca.lublin112.pl

    Kursy walut

    • USD 3.8706zł -0.57%
    • GBP 5.0472zł 0.04%
    • EUR 4.5869zł 0.01%
    • CHF 4.2802zł -0.02%

    Polub nas

    Materiały wideo

    Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
    Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
    99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
    W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
    W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

    Co? Gdzie? Kiedy?

    Spektakl słowno – muzyczny „Nasz papież” w Katolickim Uniwersytecie Lubelskim
    Targi marki Festool w Lublinie. Przedstawią rozwiązania dla branży stolarskiej i budowlanej
    Nabór do drużyny cheerleaderek – Perełki Tytanów
    „Obieraczki kapuściane” w Muzeum Wsi Lubelskiej
    Uroczyste obchody 81 rocznicy masowego mordu w Szczuczkach