Niedziela, 23 czerwca 202423/06/2024
690 680 960
690 680 960

Szedł i mazał po ścianach. Zauważyła go jadąca do pracy strażniczka miejska

Nastolatek na lubelskim Starym Mieście „przyozdabiał” budynki napisami. Wpadł na gorącym uczynku, z markerem w dłoni.

W sobotę wieczorem jadąca do pracy funkcjonariuszka lubelskiej Straży Miejskiej zauważyła dziwnie zachowującą się grupę młodych osób. Mężczyźni szli ulicą Podwale w kierunku ul. Królewskiej, w pewnym momencie jeden z nich wyciągnął z kieszeni mazak i zaczął nanosić na murze Kurii Biskupiej napisy. Jadąca prywatnym samochodem funkcjonariuszka postanowiła obserwować nastolatków oraz jednocześnie powiadomiła o zdarzeniu dyżurnego.

Na miejsce został skierowany patrol strażników, zaś w tym czasie kobieta wciąż jechała za idącymi w kierunku ulicy Zamojskiej nastolatkami. Po kilku minutach wandal znów zabrał się za niszczenie kolejnej elewacji, tym razem mazał po ścianie budynku przy ul. Zamojskiej. W tym samym momencie na miejsce przyjechali strażnicy miejscy. Na ich widok młody człowiek rzucił się do ucieczki, jednak został zatrzymany po bezpośrednim pościgu na ulicy Miłej.

Mający 16 lat wandal został przewieziony na I komisariat celem przeprowadzenia dalszych czynności. Podczas przeszukania znaleziono przy nim czerwony marker, którym niszczył elewacje budynków. Teraz odpowie on za niszczenie mienia.

(fot. lublin112 – zdjęcie ilustracyjne)
2014-05-12 19:30:52

13 komentarzy

 1. Albo strażniczka nie stosowała się do znaków i powinna być za to ukarana (….) zaś w tym czasie kobieta wciąż jechała za idącymi w kierunku ulicy zamojskiej nastolatkami. (…) (to jest ulica jednokierunkowa) albo to Redakcja pisze bzdury, Pozdrawiam

  • Balbin o co Ci konkretnie chodzi, ulica Zamojska jest ulicą dwukierunkową… ?

  • Podwale w kierunku Królewskiej jest dwukierunkowe, a dokładnie od wyjazdu do Straży Miejskiej

 2. Nie , ul. Podwale (…) Mężczyźni szli ulicą Podwale w kierunku ul. Królewskiej (…) czyli musiała być na ul. Podwale

  • Bez przesady, nie musiała być na ulicy Podwale aby widzieć idących tam ludzi… „Mężczyźni szli ulicą Podwale w kierunku ul. Królewskiej, w pewnym momencie jeden z nich wyciągnął z kieszeni mazak i zaczął nanosić na murze Kurii Biskupiej napisy.”

   Czyli zapewne strażniczka jechała ul. Królewską w kierunku ul. Podwale… skoro zobaczyła, że malują w pobliżu Kurii a potem jechała za nimi Zamojską… a nawet jeżeli wycofała na jednokierunkowej ulicy zrobiła to w celu interwencji – nie popadajmy w jakieś karanie strażników, policjantów, i strażaków za to, że w ramach podjętych działań jadą po chodniku albo po trawniku – jeżeli jest to działanie uzasadnione nie widzimy nic złego w tym aby nawet cofać na ulicy jednokierunkowej w celu zapobieżenia przestępstwu.

   To dziwne, że ktoś zastanawia się nad tym czy strażniczka łamie prawo a nie zwraca uwagi na to, że ktoś maluje markerem po ścianie…

 3. (…)wciąż jechała za idącymi w kierunku ulicy Zamojskiej(…) to chyba wystarczy 🙂

  • W którym momencie miałaby ta strażniczka złamać przepisy, proszę napisać.

 4. Ech , ostatnie zdanie akurat do mnie nie powinno się dotyczyć , po prostu zwróciłem na to uwagę a po wpisie redakcji dochodzę do tego że redakcja popełniła błąd w tekście. Ale to tylko moja wersja. Pozdrawiam

 5. Balbin jesteś ****** czy tylko udajesz??

 6. ul. Podwale na odcinku od Królewskiej do wyjazdu na parking Straży Miejskiej jest dwukierunkowa. Widać że panowie dawno nie byli na ul. Podwale.

 7. Cwierćcipkiewiczówna Nadzwyczajna

  Balbin – wyobraź sobie taką sytuację – na ulicy bierzesz po pysku od dresiarzy, widzą to idący drugą stroną ulicy, policjanci, czy strażnicy miejscy, ale żeby Boże bron, nie złamać przepisów przy przebieganiu między samochodami, spokojnie udają się do przejścia i kto wie może zdążyliby wezwać ci pogotowie.
  Dalej chcesz, żeby przy każdej interwencji przestrzegali przepisów?

 8. Od jakiegoś czasu Podwale jest dwu kierunkowe