Wtorek, 21 maja 202421/05/2024
690 680 960
690 680 960

Szczepionki dostępne dla osób uciekających z Ukrainy

Miasto Lublin zachęca do szczepienia przeciwko wirusowi SARS-CoV-2, który nadal zagraża naszemu zdrowiu. Oferta bezpłatnego szczepienia dostępna jest także dla obywateli Ukrainy, którzy przybyli do Lublina w związku z wybuchem wojny w ich kraju. Akcja odbędzie się jutro (2 marca) w godzinach od 9.00 do 15.00.

– W trosce o zdrowie mieszkańców, a także naszych sąsiadów z Ukrainy, którzy szukają schronienia w Lublinie przed wojną, zachęcam do skorzystania z możliwości przyjęcia bezpłatnej szczepionki przeciwko Covid-19. Akcje szczepień, które prowadzimy wspólnie z władzami wojewódzkimi i Caritas są doskonałą okazją do zabezpieczenia się przed chorobą. Zgłaszając się do mobilnego punktu szczepień wystarczy mieć przy sobie dowód tożsamości, a w przypadku osób z Ukrainy, jakikolwiek dokument potwierdzający tożsamość – mówi Monika Lipińska, Zastępca Prezydenta Miasta Lublin ds. Społecznych.

Miasto Lublin we współpracy z Wojewodą Lubelskim oraz Caritas organizuje kolejną akcję szczepień przeciwko Covid-19. W środę – 2 marca specjalny szczepieniobus będzie czekał na chętnych przy Al. Unii Lubelskiej 15, obok jadłodajni Caritas w godz. 9.00-15.00. Szczepienia prowadzone będą preparatami firmy Johnson&Johnson oraz firmy Pfizer. Na szczepienie należy zgłosić się z dokumentem tożsamości.

Na szczepienia mogą zgłosić się również obywatele Ukrainy, którzy z powodu wojny przybywają do naszego kraju i wyrażają wolę zaszczepienia się przeciw Covid-19. Warunkiem nabycia prawa do szczepienia jest posiadanie dokumentu potwierdzającego tożsamość. Dokumentem tym może być dowód osobisty, paszport albo tymczasowe zaświadczenie tożsamości cudzoziemca – TZTC.

(fot. lublin112.pl)

Komentarze wyłączone