690 680 960

Szajka złodziei warzyw zatrzymana

Policjanci z Ryk zatrzymali seryjnych złodziei warzyw z jednego z okolicznych gospodarstw.

Z plantacji warzyw w Rykach regularnie ginęły w ostatnich dniach warzywa. Nieznani sprawcy prosto z pola zrywali kapustę, innym razem brokuły czy tez marchew. Właściciel gospodarstwa w końcu zgłosił sprawę funkcjonariuszom Komendy Powiatowej Policji w Rykach.

Mundurowi sprawdzając okolicę ustalili, że sprawcy przyjeżdżali na teren plantacji samochodem osobowym, do którego pakowali zerwane warzywa. Właściciel oszacował straty na kwotę 700 złotych. Po kilku dniach policjanci wytypowali a następnie zatrzymali sprawców kradzieży. Okazali się nimi czterej mieszkańcy gminy Ryki w wieku 19, 23, 25 i 27 lat.

Jak się okazało, skradzione warzywa przewozili do swoich domów, gdzie część z nich miała posłużyć jako zapasy na zimę, reszta zaś jako karma dla zwierząt gospodarskich. Mężczyźni przyznali się do winy i po przedstawieniu im zarzutów złożyli wniosek o możliwość dobrowolnego poddania się karze. Grozi im do 5 lat pozbawienia wolności.

(fot. lublin112)
2013-10-14 18:35:08

Komentarze wyłączone

Kursy walut

  • USD 4.4827zł -0.63%
  • GBP 5.4185zł -0.57%
  • EUR 4.6835zł -0.1%
  • CHF 4.7555zł -0.36%

Polub nas

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Badania bez skierowania. Okulistyczne Mikołajki w Poradni Okulistycznej Dziecięcej 1 Wojskowego Szpitala Klinicznego z Polikliniką SPZOZ w Lublinie
Walka o drugie z rzędu zwycięstwo na własnym parkiecie, konkurs „Rzuty za buty” i bezpłatny popcorn, czyli kolejny mecz koszykarskiej Lublinianki już w niedzielę
Zbiórka na rzecz psychiatrii dziecięcej
Zbiórka darów dla potrzebujących w Ukrainie
CITY TRAIL nad Zalewem Zemborzyckim po raz drugi