Szajka włamywaczy do mieszkań zatrzymana: Działali w całej Polsce

Policjanci w Lublina przeprowadzili akcję, dzięki której jednocześnie zatrzymali trzech włamywaczy, którzy okradali mieszkania.

Nad sprawą szajki włamywaczy do mieszkań lubelscy kryminalni pracowali od kilku miesięcy. Jak wyjaśnia kom. Renata Laszczka-Rusek z Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie – Z ustaleń śledczych wynika, że podejrzani działali co najmniej od listopada 2012 roku. Zajmowali się włamaniami do domów jednorodzinnych. Z reguły działali w ten sam sposób. Pokonywali zabezpieczenia okien i drzwi balkonowych. Później kradli głównie pieniądze, biżuterię i sprzęt komputerowy. Działali na Lubelszczyźnie oraz na terenie woj. łódzkiego, podkarpackiego i mazowieckiego.

Funkcjonariusze w końcu ustalili, że sprawcami włamań jest trzech mieszkańców naszego województwa. W poniedziałek rano została przeprowadzona akcja ich zatrzymania. Policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie jednocześnie wkroczyli do trzech mieszkań znajdujących się w Lublinie, Łęcznej oraz w gm. Uścimów. Zatrzymano trzech mieszkańców naszego województwa w wieku od 23 do 37 lat. Wszyscy zostali doprowadzeni do Prokuratury Okręgowej w Lublinie.

Mężczyźni usłyszeli zarzuty dokonania 12 włamań na terenie całego kraju, jednak najprawdopodobniej nie jest to koniec zarzutów. – Sprawa jest rozwojowa i nie wykluczamy, że zatrzymani mają na koncie więcej tego typu przestępstw- dodaje Renata Laszczka-Rusek. Obecne straty na szkodę pokrzywdzonych szacowane są na kwotę ponad 100 tys. zł.

We wtorek podejrzani zostali doprowadzeni do Sądu Rejonowego w Lublinie, który na wniosek policji oraz prokuratora zastosował wobec nich środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu. Za kradzież z włamaniem grozi do 10 lat pozbawienia wolności.

(fot. policja)
2013-09-25 13:52:36

Komentarze wyłączone

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Uroczyste poświęcenie wozu bojowego w Żabnie
Zaproszenie na terenowe akcje poboru krwi
W najbliższą sobotę w Muzeum Wsi Lubelskiej odbędzie się „Potańcówka”
Klimat mazurskich jezior w Opolu Lubelskim, czyli impreza „Szanty i ryby”
Żniwowanie w skansenie: W lnianych strojach i z kosami w dłoniach ruszą do pracy