Sobota, 18 maja 202418/05/2024
690 680 960
690 680 960

Sygnał od Czytelnika. Uważajcie na „wyprzedzaczy” na przejściach

Wyprzedzanie na przejściach lub omijanie pojazdów już stojących przed pasami to częsty obraz na ulicach Lublina. Niestety takie zachowanie może prowadzić do tragedii drogowej z udziałem pieszego.

Nasza Czytelniczka dużo porusza się pojazdem po mieście i jak twierdzi widzi bardzo dużo tego typu zachowań. Za naszym pośrednictwem postanowiła zaapelować do kierowców i pieszych o zachowanie bezpieczeństwa w rejonie przejść dla pieszych.

– Tyle się apeluje o zwracanie uwagi na takie sytuacje, na skupienie podczas jazdy, na zachowanie szczególnej ostrożności zwłaszcza w okolicy przejść dla pieszych. Tyle wypadków z tego powodu jest ciągle przyczyną tragedii (choćby tragiczny wypadek 12-letniej Wiktorii sprzed roku na ul. Poligonowej), a wciąż „wyprzedzacze” uważają, że tłumaczy ich pośpiech, gapiostwo czy zwykła ignorancja na temat znajomości przepisów drogowych. Piętnujmy takie zachowanie może właśnie poprzez nagłaśnianie niebezpiecznych zachowań, niech choć jedno ludzkie życie będzie dzięki temu ocalone – to już będzie sukces. Apelujmy również do pieszych – uważnie sprawdzajmy, czy zza samochodu, który nas przepuścił na przejściu, nie wyjedzie taki „wyprzedzacz” – potencjalny morderca – napisała Czytelniczka.

Na zdjęciu sytuacja z ul. Kunickiego. Kierowca pojazdu na prawy pasie zatrzymał się, aby przepuścić pieszego. Nie zrobiło to większego wrażenia na kierowcach jadących lewym pasem, a także kierowcach jadących z naprzeciwka.

Sygnał od Czytelnika. Uważajcie na „wyprzedzaczy” na przejściach

(fot. nadesłane)

15 komentarzy

 1. Może lepiej wzorem Niemiec nie róbmy przejść umożliwiających wyprzedzanie na nich. Wtedy żaden wyprzedzacz nie będzie straszny pieszym.

 2. Przecież oni mają zawsze jakieś wytłumaczenie: http://www.youtube.com/watch?v=1A-T4LHvhZY
  Najlepszy z tego filmu jest bandyta drogowy co nie przyjął mandatu.

 3. UWAŻAJCIE TEŻ NA AUTOBUSY NA PRZEJCIU PRZY ZANA OBOK KRAŚNICKIEJ BO WAS ROZJADĄ NA ZIELONEJ STRZAŁCE I NOŚCIE KAMERY NA ĢŁOWACH BO NIKT WAM W TONIE UWIERZY.

 4. Wieśniaczka w gumofilcach na szpileczkach

  „Uważajcie na „wyprzedzaczy” na przejściach” – a co ja qjurwa, mogę nauważać, jak to nie ja siedzę za kierownicą wyprzedzającego mnie tuż, tuż przed przejściem.

 5. Kolejny społeczniak z kamerą… Lublin112 zszedł na psy kiedyś porządny portal informacyjny teraz portal reklamowy. Nie dziwię się, że większość moich znajomych przestała tu zaglądać i śmieją się z innych, że tu wchodzą. Nic ciekawego oprócz reklam i bezsensownych filmików których autorzy chcą zabłysnąć w internecie tutaj nie ma. Szkoda bo był potencjał ale chęć zarobku zrobiła swoje. Ubiegam komentarz redakcji nie, niejestem zdenerwowany ani hejterem po porostu mówię jak jest. Wasza pazerność na kasę zrobiła z tego portalu slajd reklamowy w każdym artykule jest około 30 reklam ( mówię tu o wersji mobilnej) nie da się przeglądać bo telefon zaczyna mulic od tych reklam.

 6. Uważajcie na nadgoliwych PZEPUSZCZACZY.!

 7. A jednak Czytelnik wszedł ;). Prosimy założyć swój portal, przekalkulować ile co kosztuje, a potem zapraszamy do rzeczowej dyskusji. Widocznie są ciekawe materiały, skoro serwis notuje ciągłe wzrosty odwiedzin, a w miesiącu marcu weszło na naszą stronę ponad 1 mln użytkowników unikalnych. Po drugie zajmujemy się wieloma kwestiami, z którymi zgłaszają się do nas Czytelnicy. Może sobie Pan/Pani zainstalować naszą aplikację i przeglądać materiały. Miłego dnia!

  • Niektórym nikt i nigdy nie wytłumaczy pewnych absolutnych podstaw zachowania na drodze.
   Miło, że Redakcji chce się podejmować te „niepopularne” i „błahe” tematy… może jednego ćwoka na dziesięciu w końcu przekonacie do tego, że białe jest białe, a czarne jest czarne.

 8. Kolejny społeczniak(społeczniaczka) z zaniżoną samooceną.
  Ta pani pewnie ma nieciekawe życie i w ten sposób chce się dowartościować a przy okazji zabłysnąć na lbn112.
  Ja za pośrednictwem redakcji chcę zaapelować do tej pani,żeby zgłosiła się do psychologa a jak cięższy przypadek to do psychiatry.
  Dziękuję

  • My apelujemy o mniej jadu w komentarzach 😉

  • Obejrzałeś film, który podałem w linku? Jest to program Jedź bezpiecznie. Wszystkie odcinki można obejrzeć na YT. Kilkanaście odcinków poświęconych jest o zachowaniu kierowców w pobliżu przejść dla pieszych. Posłuchaj jakie są tłumaczenia tych, którzy wyprzedzają, omijają przed i na przejściu.
   Nadal będziesz wysyłał czytelniczkę do psychiatry? Tacy jak ty są niereformowalni. Chyba, że wcześniej kogoś zabiją na pasach.

 9. Pięć koła za taki manewr. Znajdzie się odważny ?