Wtorek, 27 lutego 202427/02/2024
690 680 960
690 680 960

Świąteczne paczki żywnościowe od Perły dla podopiecznych Caritas

Perła – Browary Lubelskie S.A. po raz kolejny wsparła podopiecznych lubelskiej Caritas. We wtorek do siedziby Caritas Archidiecezji Lubelskiej przyjechał promocyjny samochód znany z ostatniej reklamy telewizyjnej Perły.

– Zdajemy sobie sprawę, że ten niezwykły okres to jednocześnie trudny moment dla osób potrzebujących wsparcia – ubogich, bezdomnych, samotnych. Chcemy, aby również one mogły poczuć namiastkę prawdziwych świąt. – mówi Maciej Ładwiński, Dyrektor ds. Marketingu Perła – Browary Lubelskie S.A. – Stąd nasza dzisiejsza wizyta w lubelskiej Caritas. Dzięki jej pracownikom i wolontariuszom nasz dar serca trafi do osób z Lublina i okolicznych miejscowości, które takiej pomocy szczególnie potrzebują. Myślę, że dla tych kilkuset osób przekazane przez Perłę paczki żywnościowe będą stanowić bardzo wymierne wsparcie. Cieszymy się, że już po raz kolejny mogliśmy wypełnić złożoną niegdyś w siedzibie Caritas obietnicę, że pomoc jej podopiecznym ze strony lubelskiego browaru nie będzie akcją jednorazową – dodaje dyr. Maciej Ładwiński.

Pojazdem ciężarowym przyjechało 400 świątecznych paczek żywnościowych przygotowanych przez pracowników browaru. W paczkach znalazły się przede wszystkim produkty spożywcze o długim terminie przydatności oraz drobny słodki akcent z uwagi na wyjątkowy czas, w którym będą one trafiać do obdarowanych. Wspólne przedświąteczne akcje Perły i Caritas mają już kilkuletnią tradycję.

– Caritas Archidiecezji Lubelskiej od ponad 30 lat pomaga potrzebującym. Nie byłoby to możliwe, gdyby nie wsparcie darczyńców – osób indywidualnych, firm i instytucji. To grono jest bardzo liczne, mamy jednak poczucie, że zaangażowanie Perły – bardzo świadome, a jednocześnie regularne, takie, którego po prostu możemy być pewni przy planowaniu każdej kolejnej Wigilii Caritas – stanowi dla nas wyjątkowy dar, daje nam poczucie bezpieczeństwa – mówi dyrektor Caritas, ks. Paweł Tomaszewski. – Dziękujemy Perle – Browarom Lubelskim, że po raz kolejny łączymy sąsiedzkie siły, by ten wyjątkowy czas świąt Bożego Narodzenia rzeczywiście takim był. Nawet dla tych, których życie doświadczyło ubóstwem, bezdomnością czy samotnością – podsumowuje.

(fot. mat. prasowe Perła)

15 komentarzy

 1. dobrze wiedzieć

  Więcej perły nie kupuję!

 2. A ktoś to jeszcze pije niczym nie różni się od harnasia czy tatry.

  • Perła Chmielowa jest ok. Sam wolałbym piwo bez dwutlenku węgla, ale to chyba już samemu trzeba uwarzyć.

   • Nawet jak sam zrobisz i tak ci się choć trochę nagazuje. Ale na pewno jest lepsze niż sklepowa chemia zwana piwem. Polecam spróbować własnych wyrobów, domowym sposobem.

 3. Piwko na święta zawsze gitara

 4. Piwko piweczko będzie w paczkach?

 5. A parę złociszy na sfilmowania niektórych opowiadań pisarza,niejakiego Pilipiuka,który w swoich wcześniejszych książkach promował (nieodpłatnie) ten żólty nadprzeciętnie gorzki płyn-to pożałowali.

 6. Zapytajcie czy prezes pije perłę….. Oczywiście że nie pije

 7. To pewna hipokryzja dawanie paczek żywnościowych, nierzadko alkoholikom, przez producenta piwa.

 8. Spokojnie już nie lubelska a Duńska. Pozdrawiam

  • Nigdy nie była Duńska i nie będzie. Nie wydaje mi się iż mogli przejąć pakiet kontrolny od Lubelaka, co jest właścicielem. Wiec nie pisz głupot.

 9. Antyperłowiec od dziś

  Perła mocna od zawsze miała 7,6 %alk a teraz ma 7.1% ,niesosc że cena 89%w górę to jeszcze myślą że na % oszukają, koniec picia perły

Z kraju

Polityka i społeczeństwo