690 680 960

Suszył w kotłowni konopie indyjskie. Dwie osoby trafiły do aresztu (zdjęcia)

Dwie osoby zatrzymane, zlikwidowana uprawa konopi indyjskich oraz ujawnienie ponad 700 gramów suszonych konopi indyjskich – to efekt pracy międzyrzeckich kryminalnych. O losie zatrzymanych mężczyzn wkrótce zdecyduje sąd.

W kompleksie leśnym w miejscowości Drelów policjanci ujawnili nielegalną uprawę konopi indyjskich. Kryminalni ustalili osoby mające związek ze sprawą. Mundurowi weszli na teren jednej z posesji w gminie Drelów.

Tam w mieszkaniu 42-latka, w pomieszczeniu kotłowni, ujawnili dwie skrzynki, w których suszyły się już zerwane i rozdrobnione kwiatostany konopi indyjskich. Natomiast kilkanaście metrów od budynku odnaleźli zielone liście oraz łodygi roślin. Mężczyzna został zatrzymany do wyjaśnienia.

Do aresztu trafił również 32-latek, podejrzewany o uprawę tych roślin.

Sąd Rejonowy w Radzyniu Podlaskim na wniosek Policji i Prokuratury zastosował wobec obydwu mężczyzn środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu. Uprawa mogąca dostarczyć znacznej ilości ziela konopi innych niż włókniste zagrożona jest karą do 8 lat pozbawienia wolności, natomiast za wytworzenie znacznych ilości środków odurzających grozi kara nawet do 15 lat pozbawienia wolności.

Wkrótce mężczyźni staną przed sądem.

2 komentarze

  1. Jednym zdaniem: dosuszyć „zabezpieczone” ziółka, albo do suszenia oddać do Herbapolu, potem „odbezpieczyć, sprzedać „potrzebującym”, a kasę przekazać na rzecz pani Eli na „uratowany” od spalenia, ale zalany domek.

  2. Szkodaswojegoczasunatakiecos

    To wyglada jal Siano. Jak juz się bawić w takie rzeczy, to trzeba sporo zainwestować. Ale potem sama przyjemność z patrzenia na dziewczynki i smak:)

Kursy walut

  • USD 4.3258zł 0.01%
  • GBP 5.3609zł 0.19%
  • EUR 4.716zł 0.18%
  • CHF 4.7054zł 0.2%

Polub nas