Poniedziałek, 22 kwietnia 202422/04/2024
690 680 960
690 680 960

Sukces lublinian w 4 Mistrzostwa Polski Speed-ball (zdjęcia)

W dniach 14-15 września w Chełmie odbyły się 4 Mistrzostwa Polski Speed- ball. Na podium stanęli mieszkańcy Lublina.

Przez dwa dni najlepsi zawodnicy z całej Polski rywalizowali w dwóch konkurencjach super solo i grze singlowej. Fantastyczny występ zanotowali nasi lubelscy zawodnicy.

Aleksandra Rzedzicka debiutująca w Mistrzostwach Polski w kategorii do lat 10 zdobyła 2 srebrne medale w obu konkurencjach, a jej trener
Mariusz Rzedzicki srebrny medal w kategorii OPEN w konkurencji super solo, będący jednocześnie przepustką do udziału w XXXI Mistrzostwach Świata Speed-Ball, które to w październiku tego roku odbędą się we Francji.

Speed-ball w Polsce po raz pierwszy pojawił się w 2014 roku. Jest to dyscyplina sportowa, w której wykorzystywana jest rakieta i piłka na uwięzi. Jest ona przymocowana półtorametrową żyłką do statywu o wysokości 1,7 metra i rotuje po obwodzie wokół niego. W speed-ballu występują konkurencje: Super Solo, Solo Relay, Singiel, Debel, Debel Mix.

Speed-ball powstał w Egipcie w 70-tych latach XX-wieku jako trening koordynacji i refleksu tenisistów, jednak szybko zyskał popularność i ewoluował do odrębnej dyscypliny.

Sukces lublinian w 4 Mistrzostwa Polski Speed-ball (zdjęcia)

Sukces lublinian w 4 Mistrzostwa Polski Speed-ball (zdjęcia)

(fot. nadesłane)

Jeden komentarz

  1. Brawo Mariusz – kolega z VII LO 😉

Z kraju