Niedziela, 16 marca 202516/03/2025
690 680 960
690 680 960

Stypendia dla osób zajmujących się twórczością artystyczną i upowszechnianiem kultury w Lublinie

Osoby pełnoletnie, jak i młodzież mogą skorzystać ze stypendiów na realizację projektów z zakresu twórczości artystycznej i upowszechniania kultury. Nabór wniosków na działania zaplanowane na 2025 rok trwa do końca października.

– Lublin w najbliższych latach za sprawą tytułu Europejskiej Stolicy Kultury 2029 będzie przygotowywał się do tego, by w pełni zaprezentować swój artystyczny, kulturowy i kreatywny potencjał. Zachęcam, by nasi twórcy i twórczynie oraz osoby zajmujące się propagowaniem kultury skorzystały ze wsparcia finansowego, jakim są stypendia przyznawane przez Prezydenta Miasta Lublin. Jestem przekonana, że przyczynią się one do powstania kolejnych unikalnych projektów i pomogą w rozwoju lubelskich talentów – mówi Beata Stepaniuk-Kuśmierzak, Zastępczyni Prezydenta Miasta Lublin ds. Kultury, Sportu i Partycypacji.

Wnioski stypendialne, które dotyczą działań zaplanowanych na 2025 rok przyjmowane są do 31 października. O wsparcie dla swoich projektów mogą starać się pełnoletnie osoby twórcze, a także młodzież w wieku 13-30 lat.

Twórcy i animatorzy pełnoletni mogą otrzymać wsparcie w wysokości do 10 tys. zł. Warunkiem jest, by osoby te mieszkały, pracowały, uczyły się na terenie Lublina lub ich pomysł wiązał się tematycznie z naszym miastem. Zgłoszone projekty mogą trwać od 2 do 12 miesięcy, a czas ich realizacji nie może przekroczyć roku kalendarzowego 2025. Z kolei stypendium na młodzieżowy projekt artystyczny lub związany z upowszechnianiem kultury może wynieść do 3 tys. zł. Przyznawane jest osobom w wieku od 13 do 30 lat, które mieszkają, pracują lub uczą się na terenie Lublina. Projekty mogą trwać od 1 do 6 miesięcy i również nie mogą przekroczyć okresu od 1 stycznia do 31 grudnia 2025 r.


Wnioski sporządzone na odpowiednich formularzach, których wzory znajdują się na stronie stypendia.kultura.lublin.eu można składać:

  • w Wydziale Kultury Urzędu Miasta Lublin, ul. Złota 2, 20-112 Lublin (II piętro);
  • w Biurach Obsługi Mieszkańców (ul. Wieniawska 14; ul. Filaretów 44; ul. Szaserów 13-15; ul. Kleeberga 12a; ul. Nowy Świat 38) w kopertach z dopiskiem „Wydział Kultury. Wniosek o stypendium na realizację projektu”;
  • za pośrednictwem operatora pocztowego, przy czym o dochowaniu terminu złożenia wniosku decyduje data stempla pocztowego (adres: Wydział Kultury Urzędu Miasta Lublin, ul. Złota 2, 20-112 Lublin);
  • za pośrednictwem Elektronicznej Platformy Usług Administracji Publicznej (ePUAP).

Szczegóły dotyczące procedury składania wniosków oraz warunków przyznawania stypendiów dostępne są na stronie stypendia.kultura.lublin.eu oraz pod numerem telefonu 81 466 37 14.

(Źródło: UM Lublin)

6 komentarzy

  1. Kiedy boisko przy najnowocześniejszej podstawówce w kraju? Czy może wpierw trzeba powiększyć parking pod szkołą, bo się samochody pracowników szkoły nie mieszczą?

  2. Ocena: 0

    czyli krewni i znajomy królika ! Nie miało być kolesiostwa za peło , a jest jeszcze bardziej „rozdmuchana” niż za pis:/ Jak bab z mięsnego dostaje posadę w zarządzie KGHM to już jest chore itp itd setki jak nie tysiące kolesi z bandy 4ga! dno dna:/ ale wybraliśta ciemny ludu do mata1

  3. Będzie promowanie qwerty+ lub transów sexworkerow? Bo ostatnio coś było w tym temacie. Jakiś panel 😉

  4. Oszczędzam ci klikania
    Ocena: 0

    Znaczy się kasa dla lewaczków? Jest w ogóle jakaś centrowa, normalna kultura? Czy tylko różne Labirynty, eneny? Już dobre 100 lat ciągnie się taki stereotyp „artysty”, że musi obcować z Absolutem przy pomocy używek, dziś jeszcze w kolorowych włosach.

Dodaj komentarz

Z kraju

Lubelski biznes

Biznes i handel

Polityka

Społeczeństwo

Zdrowie i styl życia

Nauka i technologia