Środa, 24 kwietnia 202424/04/2024
690 680 960
690 680 960

Studenckie Spotkania Komunikacji KUL: Będzie o odpowiedzialności prawnej Youtuberów oraz szkolenie antyterrorystyczne

W czwartek 12 maja w Lublinie rozpoczynają się 10. Studenckie Spotkania Komunikacji na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim. Wydarzenie uświetnią ogólnopolska konferencja naukowa o odpowiedzialności użytkowników mediów oraz szkolenie antyterrorystyczne z ABW.

10. Studenckie Spotkania Komunikacji KUL rozpoczną się w czwartek 12 maja o godzinie 9.15 w sali CTW-114. To właśnie wtedy funkcjonariusze z Centrum Prewencji Antyterrorystycznej ABW w Warszawie przeprowadzą szkolenie zatytułowane „Profilaktyka antyterrorystyczna w kontekście bezpieczeństwa”. Spotkanie będzie również okazją do zapoznania się ze ścieżkami kariery w Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego. Szkolenie skierowane jest nie tylko do studentów i pracowników KUL-u, ale również wszystkich zainteresowanych mieszkańców miasta czy uczniów szkół.

Z kolei w piątek 13 maja, drugiego dnia konferencji, o godz. 9.15 w sali CTW-56 odbędzie się panel z udziałem badaczy mediów zatytułowany: „Odpowiedzialność użytkowników mediów za bezpieczeństwo w nieprzewidywalnym świecie”. Wezmą w nim udział eksperci z takich ośrodków jak: UKSW, UMCS, UŚ, PolLub, UM w Lublinie, WSPiA czy z KUL. Poruszą oni m.in. tematy odpowiedzialności prawnej Youtuberów, fake newsach w mediach społecznościowych czy medycznych poradach w Internecie. Początek

O godz. 12.30 w tej samej sali rozpocznie się panel z udziałem dziennikarzy stacji lokalnych i ogólnopolskich, zatytułowany: „Odpowiedzialność mediów za bezpieczeństwo w nieprzewidywalnym świecie”. Wezmą w nim udział przedstawiciele takich mediów jak: RMF FM, Polskie Radio Lublin czy Polska Agencja Prasowa.

Udział we wszystkich wydarzeniach związanych z 10. Studenckimi Spotkaniami Komunikacji KUL jest bezpłatny. W szkoleniu organizowanym przez funkcjonariuszy ABW można wziąć udział jedynie stacjonarnie w murach Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego. Do paneli dyskusyjnych z badaczami mediów oraz dziennikarzami można dołączyć również online poprzez platformę MS Teams.

Pełna lista prelegentów, którzy wystąpią podczas piątkowego panelu eksperckiego, oraz tematów ich wystąpień można znaleźć na Facebooku Koła Naukowego Studentów Dziennikarstwa KUL.

Portal lublin112.pl jest patronem medialnym wydarzenia.

Studenckie Spotkania Komunikacji KUL: Będzie o odpowiedzialności prawnej Youtuberów oraz szkolenie antyterrorystyczne

(fot. materiały organizatora)

3 komentarze

  1. Ha ha no nie mogę ”Bezpieczeństwo w nieprzewidywalnym świecie”, może dla rozmodlonych w niewidzialne bogi mają spore trudności z ogarnięciem tematu logiki, fizyki i matematyki, automatyki. Co daje efekt końcowy w formie stwierdzenia Nauka czyni boga zbędnym.

  2. Jak przeczytałem ten artykuł, to zastanawiam się czy redakcja jakiegoś psikusa nam nie funduje.

  3. Ale, że co trzeba odmówić różaniec przed wejściem na jutube?

Z kraju