Studenci przejęli władze nad Lublinem. Rozpoczęły się Dni Kultury Studenckiej (zdjecia, wideo)

Dzisiaj wieczorem ulicami Lublina przeszedł tradycyjny korowód studentów. Oznacza to początek Dni Kultury Studenckiej. Wcześniej żacy odebrali z rąk prezydenta Lublina klucze do miasta.

W Lublinie rozpoczęły się Dni Kultury Studenckiej. W środę przed godziną 18 przed Ratuszem odbyło się symboliczne przekazanie przez prezydenta Lublina kluczy do miasta. Następnie z pl. Teatralnego wyruszył barwny korowód. Muzyczna platforma oraz tysiące żaków pokonało al. Racławickie, ul. Sowińskiego, Głęboką i Nadbystrzycką by zakończyć przemarsz na terenach zielonych Politechniki Lubelskiej. Tam do późnych godzin nocnych będą trwały pierwsze koncerty.

Dzisiaj na scenie występują: Lasio, Junior Stress, Sobota, Akcent oraz Enej. W czwartek studenci będą się bawić przy muzyce zespołów: Akurat, Dżem i Lemon. W piątek wystąpią: Tallib, Luxtorpeda, Happysad i Grubson. Sobota upłynie pod znakiem muzyki disco – polo. Wśród wykonawców są: Lili, Jorrgus, Solaris, Megustar, Czadoman oraz Boys. Z kolei w niedzielę scenę opanują: Natalia Nykiel, Kukiz & Piersi oraz Ira.

W następnych dniach w ramach Dni Kultury Studenckiej odbędą się jeszcze: Gala Finałowa Open Stage, KULturaliowy Kabareton, Koncert w Centrum Kongresowym UP czy też Gala Żonglerskiej Lubelskiej Konwencji ŻeLKa. Imprezy potrwają do 22 maja.

(fot. wideo – lublin112)
2016-05-04 23:08:16

Zobacz również

22 komentarze

 1. Dzisiaj imprezka za free nie licząc tego ile studenty muszą wydać, żeby się zbydlić. Następnie after party na Północnej, gdzie studencka brać zajmie większą część loży vipów, lecz ta część imprezy nie zawiera już różnej maści napojów z taką czy inną zawartością alkoholu, a jedynie wodę (dla przypomnienia w nieograniczonej ilośći, co może się okazać zbawienne) i nie jest darmowa, a wejściówka jedynie dla wybranych to koszt 299,98,- także let’s get this party started 😀

 2. Po wczorajszych popisach to raczej tylko studencka miarą …. Odniosłem wrażenie że wczoraj studenci rozpoczęli proces odwracania ewolucji

  • prestiż uczelni i bycia studentem zmalał drastycznie od kiedy rządzący zezwolili na funkcjonowanie prywatnych uczelni, nie wspomnę już o stypendiach „naukowych”, bo to już kpina jawna z Podatnika…

   • Boli cię stypendium naukowe bo ty nigdy nie miałeś nawet cienia szansy by je otrzymać? od podstawówki po liceum najlepsi uczniowie otrzymują nagrody za wyniki w nauce, dlaczego na uczelni miałoby być inaczej? Lepiej sobie przebimbać całe studia i prześlizgiwać się z roku na rok na ledwo zdobytych po niezliczonych poprawkach i warunkach trójach?

    • Boli mnie co najwyżej, że musimy płacić na stypendia „naukowe” „studentom” z prywatnych uczelni, które są ściemą jedną wielką i każdy o tym wie. Funkcjonowanie prywaciaków dodatkowo powoduje zaniżanie poziomu na uczelniach Państwowych. Akurat miałem „zaszczyt” studiować zarówno w prywatnej szkole jak i Państwowej i dobrze wiem co się dzieje na jednych i drugich. Do Twojej wiadomości: na brak „naukowego” nie narzekałem, a wpisów w indeksie nie muszę się wstydzić, więc nie mierz innych swoją miarą, no chyba, że masz problem ze zrozumieniem tekstu pisanego, ale to już nie moje zmartwienie.

 3. Apoloniusz Pierdółko, brat Kleofasa, też Pierdółki i mąż starej Pierdółkowej

  Wstrzymajmy sie z oceną tej studenckiej kultury do zakończenia Dni Kultury Studenckiej, bo póki co gotów jestem przyznać rację Imć „rysik’owi”.
  😆

 4. Urzędnicy + samorządy studenckie, doprowadzili swoimi decyzjami, że autobusy ZTM miały kikudziesięcio minutowe opóźnienia a zdezorientowani kierowcy nie chcieli wypuszczać pasażerów poza przystankami (notabene na które nie mogli dojechać). Wściekli pasażerowie musieli używać awaryjnego otwierania drzwi aby wydostać się ze stojących autobusów!!! Może to już czas aby podjąć decyzję o likwidacji nikomu nie potrzebnego tzw. korowodu.

  • Cimcirymci Hu ha !

   Panie „racjonalny” – nie można zabronić małpom się wyszaleć.
   Z tego co mi wiadome, kierowcom przepisy zabraniają wypuszczać pasażerów między przystankami, a korzystający z wyjść awaryjnych łamali prawo, narażając sie na zrobienie sobie kuku, a kierowcom kłopotu.

  • Ta laska która zaliczyła glebę z platformy z 1,0 promila we krwi pewnie Cię teraz popiera 🙂

   • Imprezy imprezami już „ciul” niech sobie będą. Niech się bydło wybawi raz na jakiś czas ale faktycznie całej tej celebracji korowodu mogli by zaprzestać. Całe miasto sparaliżowane bo banda pijaków i ćpunów chce zademonstrować jak to oni „uroczyście” rozpoczynają Dni (braku) Kultury Studenckiej. Z roku na rok coraz większa patologia tam się dzieje.

    ps. tak – zapomniał wół jak cielęciem był. 🙂

 5. Studenci przejęli władze nad Lublinem …. nie wróży to dobrze 🙂 🙂

 6. Wydaje mi się, że Polskie społeczeństwo jest coraz bardziej otyłe. Same pulpety.

 7. wujek Kleofas

  No to przez najbliższe kilka dni średnie IQ pensjonariuszy nowej izby wytrzeźwień wzrośnie do 90.

 8. Wieś bawi się i tańczy, banda klaunów,ćpunów i pijaków. Tak zapomniałem jak cielęciem byłem.

 9. Dni KULTURY studenckiej? nie nazwałabym kulturą chlania, ćpania, rzygania, szczania w każdym możliwym miejscu. Na koncercie nie polecam stać w tłumie z uwagi na „tańczące” bydło nawalone lub naćpane (grunt, że mało kontaktujące). Nie zwracają oni uwagi na to że tratują osoby obok stojące, nie mogą ustać na nogach, wywalają się, ciągnąc za sobą osoby wokół. W rękach mają kubki z piwem lub szlugi więc bardzo łatwo zostać oblanym, lub przypalonym papierosem. Do tego wszędzie walające się całe lub rozbite butelki po procentach. W ciemności bardzo łatwo się o nie wywalić lub zostać wywalonym przez wspomniane wyżej bydło. Gorzej jak ktoś upadnie właśnie na takie rozbite butelki.
  Nie nazwałabym też kulturą pchania się na chama pod samą scenę kiedy nie ma miejsca. Bez żadnego przepraszam torują sobie drogę łokciami. Jak ktoś chce być blisko sceny to niech sobie przyjdzie wcześniej.

 10. Co tam się wczoraj wyprawiało, że widziałem 5 pędzących karetek ul. Głęboką w stronę PL?

 11. ?? czy ja dobrze widze? byla tylko jedna platforma?? czemu?? gdzie reszta? gdzie te czasy ze kazda uczelnia swoja miala, mialo to swoj urok i widac bylo hucznie ze cos sie w Lublinie dzieje a tak… LIPA! z roku na rok coraz slabiej :/

 12. Dla mnie to nic innego jak zakłócanie ciszy nocnej. Na Skarpie i bliskim LSMie nie dało się spać. Pijani się bawili…, a tu ktoś rano do pracy musi wstać. Takie imprezy w praktycznie w centrum miasta są niedopuszczalne.

 13. PIJANI STYDENCI TO PIORYTET TEGO MIASTA RZADZONEGO PRZEZ RESZTKI PO….

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.7364zł -0.36%
  • GBP 4.8828zł -0.6%
  • EUR 4.406zł -0.24%
  • CHF 4.0806zł -0.2%

  Polub nas

  Darmowe ogłoszenia lokalne

   Materiały wideo

   Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
   Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
   99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
   W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
   W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

   Co? Gdzie? Kiedy?

   Festiwal Baniek Mydlanych w Łukowie
   Kino CSK: W piątek będzie można obejrzeć „Babyteeth”
   Kino na dachu CSK. Będzie można obejrzeć film „Szczęki”
   Meeting Of Styles, Lublin Poland 2020
   Największe w Europie dmuchane tory przeszkód pojawią się w puławskiej Marinie