Studenci przejęli władze nad Lublinem. Rozpoczęły się Dni Kultury Studenckiej (zdjecia, wideo)

Dzisiaj wieczorem ulicami Lublina przeszedł tradycyjny korowód studentów. Oznacza to początek Dni Kultury Studenckiej. Wcześniej żacy odebrali z rąk prezydenta Lublina klucze do miasta.

W Lublinie rozpoczęły się Dni Kultury Studenckiej. W środę przed godziną 18 przed Ratuszem odbyło się symboliczne przekazanie przez prezydenta Lublina kluczy do miasta. Następnie z pl. Teatralnego wyruszył barwny korowód. Muzyczna platforma oraz tysiące żaków pokonało al. Racławickie, ul. Sowińskiego, Głęboką i Nadbystrzycką by zakończyć przemarsz na terenach zielonych Politechniki Lubelskiej. Tam do późnych godzin nocnych będą trwały pierwsze koncerty.

Dzisiaj na scenie występują: Lasio, Junior Stress, Sobota, Akcent oraz Enej. W czwartek studenci będą się bawić przy muzyce zespołów: Akurat, Dżem i Lemon. W piątek wystąpią: Tallib, Luxtorpeda, Happysad i Grubson. Sobota upłynie pod znakiem muzyki disco – polo. Wśród wykonawców są: Lili, Jorrgus, Solaris, Megustar, Czadoman oraz Boys. Z kolei w niedzielę scenę opanują: Natalia Nykiel, Kukiz & Piersi oraz Ira.

W następnych dniach w ramach Dni Kultury Studenckiej odbędą się jeszcze: Gala Finałowa Open Stage, KULturaliowy Kabareton, Koncert w Centrum Kongresowym UP czy też Gala Żonglerskiej Lubelskiej Konwencji ŻeLKa. Imprezy potrwają do 22 maja.

(fot. wideo – lublin112)
2016-05-04 23:08:16

Zobacz również

22 komentarze

  1. ?? czy ja dobrze widze? byla tylko jedna platforma?? czemu?? gdzie reszta? gdzie te czasy ze kazda uczelnia swoja miala, mialo to swoj urok i widac bylo hucznie ze cos sie w Lublinie dzieje a tak… LIPA! z roku na rok coraz slabiej :/

  2. Dla mnie to nic innego jak zakłócanie ciszy nocnej. Na Skarpie i bliskim LSMie nie dało się spać. Pijani się bawili…, a tu ktoś rano do pracy musi wstać. Takie imprezy w praktycznie w centrum miasta są niedopuszczalne.

  3. PIJANI STYDENCI TO PIORYTET TEGO MIASTA RZADZONEGO PRZEZ RESZTKI PO….

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Powiatowy Piknik Pszczelarski w Dęblinie
„Jarmark Pawłowski – ginące zawody” – święto miłośników folkloru i tradycji ludowej
Noc Muzeów w Woli Osowińskiej
Kościelec – Historia na Nowo – czyli piknik rodzinny w Piaskach
Seans filmowy pod chmurką na Placu Wolności