Strażnicy miejscy na Mikołaja otrzymali nowy pojazd (zdjęcia)

W tym roku Mikołaj był bardzo hojny dla hrubieszowskich strażników miejskich oraz pracowników Miejskiej Służby Drogowej. Do obu służb trafiły nowe pojazdy.

W miniony piątek 6 grudnia Straż Miejską w Hrubieszowie oraz Miejską Służbę Drogową odwiedził Mikołaj z wyjątkowymi prezentami. Strażnicy miejscy po 27 latach działalności otrzymali nowy samochód służbowy, zaś Miejska Służba Drogowa samochód transportowy.

Początek działalności Straży Miejskiej w Hrubieszowie liczony jest od 17 sierpnia 1992 r., czyli od zatrudnienia pierwszego strażnika. Obecnie w skład wchodzi pięciu funkcjonariuszy.

Strażnicy miejscy z Hrubieszowa, tak jak i w pozostałych miastach regionu, realizuje szereg zadań o charakterze porządkowym, zabezpiecza różnego rodzaju imprezy i uroczystości publiczne takie jak festyny, zgromadzenia publiczne, kwesty, imprezy sportowe, uroczystości patriotyczno-religijne oraz inne zdarzenia wymagające zaangażowania służb porządkowych. Strażnicy biorą również udział w realizacji programów prewencyjnych, skierowanych do dzieci i młodzieży.

(fot. UM Hrubieszów)

Zobacz również

6 komentarzy

  1. Hrubieszów nie ma na co pieniędzy wydawać, tylko na tych darmozjadów? Poza eko patrolem (nie wiem czy w Hrubieszowie takowy jest) ta instytucja nie ma prawa bytu.

  2. Na mikołaja to się daje prezenty, a nie narzędzie pracy.

  3. Ja na Mikołaja dostałem pakiet rachunków za prąd.Jeden wyrównawczy z terminem przed Wigilią szczególnie mi przypomniał o nadchodzących świętach.

  4. Stwierdziłem,że na zdjęciach jest brak księdza z kropidłem.Dlaczego???????

  5. Strażnicy miejscy to darmozjady, których nigdy nie ma kiedy są potrzebni. Dodzwonić się na straż miejską graniczy z cudem… Ludzie, którzy nie dostali się do policji a na siłe chcą nosić mundur…

  6. super chłopaki nie dziękujcie, że kupiliśmy wam nowy samochód, czekamy darmozjady teraz na morze mandatów, samochód trzeba odrobić.

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Zaproszenie na terenowe akcje poboru krwi
Kaufland wraz z partnerami – LUX MED i Geneva Trust zapraszają mieszkanki województwa lubelskiego do udziału w bezpłatnym badaniu mammograficznym
Kiermasz Bożonarodzeniowy Podmiotów Ekonomii Społecznej
Zaproszenie na terenowe akcje poboru krwi
Weź udział w „Wampiriadzie”! Przyjdź i oddaj krew