690 680 960

Strażak zatrzymany za handel narkotykami. Trafił do aresztu

Jeden ze strażaków zatrudnionych w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Janowie Lubelskim został zatrzymany przez policję. W prokuraturze usłyszał zarzut m.in. handlu narkotykami.

Pod koniec ubiegłego tygodnia funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie przeprowadzili akcję mającą na celu zatrzymanie osób handlujących narkotykami na terenie Janowa Lubelskiego i okolic. Działania te były poprzedzone trwającymi dłuższy czas czynnościami w tej sprawie. W wyniku działań w ręce funkcjonariuszy wpadło pięć osób.

Zatrzymani zostali następnie doprowadzeni do Prokuratury Okręgowej w Zamościu. Z uwagi na zgromadzony materiał dowodowy wszystkim przedstawiono zrzuty dotyczące handlu, posiadania oraz bezpłatnego udostępnienia innych osobom mefedronu. Jak ustalili śledczy, zatrzymani działali na terenie Janowa Lubelskiego oraz miejscowości Zarzecze.

Po wykonaniu czynności procesowych, wobec czterech osób zastosowane zostały środki zapobiegawcze w postaci dozorów policji. Piąty z zatrzymanych, który na co dzień zatrudniony był w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Janowie Lubelskim, decyzją sądu trafił do tymczasowego aresztu na okres trzech miesięcy. Podejrzanym grozi do 10 lat pozbawienia wolności.

(fot. lublin112.pl)

2 komentarze

  1. Chlopaczyna pewnie w korpusie szeregowych, pensja średnia więc trzeba sobie dorabiać. Szkoda że wybrał taki sposób.

  2. Żołnierze co 2 lata dostają podwyżki 300-600 pln (za pierdzenie w kantynie) by suweren czuł się bezpieczniej a strażaki muszą dorabiać choć wzywani są do wszystkich zdarzeń.

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Eko Targ w Świdniku
Dożynki w Mieście czyli Dożynkowy Jarmark Lubelski
I Ogólnopolski Bieg Ariański na Nartorolkach
Trwają zapisy do CITY TRAIL!
ZooCentrum wraz ze Schroniskiem dla Zwierząt w Lublinie organizują Jesienny Piknik dla miłośników zwierząt