Piątek, 19 kwietnia 202419/04/2024
690 680 960
690 680 960

Strażacy walczyli z pożarem budynku gospodarczego (zdjęcia)

Wczoraj w godzinach popołudniowych w miejscowości Hostynne Kolonia doszło do pożaru budynku gospodarczego. Z ogniem walczyły trzy zastępy straży pożarnej.

Do pożaru doszło w sobotę po godzinie 17.00 w miejscowości Hostynne Kolonia w powiecie hrubieszowskim. Straż pożarna otrzymała zgłoszenie, z którego wynikało, że ogniem objęty jest budynek gospodarczy. Na miejscu interweniowała straż pożarna z Hrubieszowa oraz Werbkowic, a także policja.

– Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, podaniu dwóch prądów wody w natarciu na palący się drewniany budynek gospodarczy oraz jednego prądu wody w obronie na murowany garaż, który znajdował się w sąsiedztwie około czterech metrów od palącego się budynku. Po ugaszeniu przystąpiono do przelewania oraz wynoszenia na zewnątrz tlących się drewnianych elementów stropu oraz dachu – relacjonuje info. st. kpt. Marcin Lebiedowicz z PSP w Hrubieszowie.

Następnie strażacy sprawdzili miejsce pożaru kamerą termowizyjną pod kątem ewentualnych zarzewi ognia, których nie stwierdzono. Przypuszczalną przyczynę pożaru ustalą policjanci. Interwencja strażaków trwała 1h 41min. W pożarze nikt nie ucierpiał.

2 komentarze

  1. I w taki oto niezbyt wysublimowany sposób, zwierzątka na zimę zostały bez dachu nad głowami…

  2. Jakie ceny na bazarku ??

Dodaj komentarz

Z kraju