Strażacy walczyli z pożarem budynków gospodarczych. Działania trwały wiele godzin (zdjęcia)

W miniony piątek po południu w Janowie Lubelskim doszło do pożaru budynków gospodarczych. Z ogniem walczyło dziesięć zastępów straży pożarnej z PSP oraz okolicznych OSP.

Do pożaru doszło w miniony piątek przed godziną 17 przy ul. Kamienna w Janowie Lubelskim. Strażacy otrzymali zgłoszenie o pożarze budynków gospodarczych. Po dotarciu na miejsce pierwszych zastępów straży pożarnej okazało się, że pożar był znacznie rozwinięty.

Ogniem objęty był kompleks budynków gospodarczych oraz inwentarskich wykonanych w technologii drewnianej. Wewnątrz jednego z budynków znajdowały się konie, które zostały wyprowadzone na wybieg.

W działaniach gaśniczych udział brały dwa zastępy PSP oraz osiem zastępów okolicznych OSP. Po szybkim opanowaniu pożaru przystąpiono do dogaszania pogorzeliska oraz prac rozbiórkowych nadpalonej konstrukcji drewnianej która stwarzała zagrożenie dla bezpieczeństwa.

Przy użyciu ładowarki przerzucono słomę siano oraz przelano je wodą w celu usunięcia zarzewi ognia. Działania zastępów na miejscu pożaru trwały do późnych godzin nocnych. Na szczęście w zdarzeniu nikt nie ucierpiał.

(fot. PSP Janów Lubelski)

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Powiatowy Piknik Pszczelarski w Dęblinie
„Jarmark Pawłowski – ginące zawody” – święto miłośników folkloru i tradycji ludowej
Noc Muzeów w Woli Osowińskiej
Kościelec – Historia na Nowo – czyli piknik rodzinny w Piaskach
Seans filmowy pod chmurką na Placu Wolności