690 680 960

Strażacy walczą z pożarem w zabytkowym dworku przy ul. Wesołej (zdjęcia, wideo)

Kilka zastępów straży pożarnej walczy z ogniem w zabytkowym budynku przy ul. Wesołej w Lublinie. Na miejsce dysponowane są kolejne zastępy strażaków.

Do pożaru doszło w poniedziałek przed godziną 7 w kamienicy przy ul. Wesołej w Lublinie. W budynku, który wpisany jest do rejestru zabytków, pojawił się ogień na górnej kondygnacji.

Jak nam przekazano, z pożarem obecnie walczy co najmniej osiem zastępów straży pożarnej. Cały czas widać ogień i dym wydobywający się z górnej kondygnacji budynku. Obecnie nie ma informacji o osobach poszkodowanych. Strażacy nadal prowadzą działania gaśnicze. Po opanowaniu ogania przystąpią do sprawdzania budynku.

To kolejny duży pożar w tym miejscu. W marcu tego roku również interweniowali tam strażacy. Pisaliśmy o tym tutaj: Pożar w zabytkowym dworku w Lublinie (zdjęcia)

Budynek, w którym doszło do pożaru, wpisany jest na listę obiektów zabytkowych. Jest to dawny dwór Kiełczewskich oraz jak wskazuje właściciel, Poniatowskich. Część dworu powstała prawdopodobnie w XVII w., w późniejszych czasach obiekt był rozbudowany i remontowany. Obecnie niszczeje.


(fot. wideo nadesłane Ania i Elżbieta – dziękujemy!)

16 komentarzy

  1. Popieram. Konserwator zabytków doprowadza do takich patologicznych sytuacji. Sam chętnie podpaliłbym swoją własność bo mam identyczny problem.

  2. jeszcze wybuch gazu i można budować bloki

  3. Konserwator zabytków to dobra fucha. Jego pensja to tylko skromny procent dochodów – wiadomo od czego. Tam pewnie sie nie opłaciło ” dać ” i poszła rudera z dymem.

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Wykopki kartoflane w Muzeum Wsi Lubelskiej
Eko Targ w Świdniku
Dożynki w Mieście czyli Dożynkowy Jarmark Lubelski
I Ogólnopolski Bieg Ariański na Nartorolkach
Trwają zapisy do CITY TRAIL!